به دستور وزیر ورزش سعید فتاحی برکنار شد

به دستور وزیر ورزش سعید فتاحی برکنار شد
سعید فتاحی برکنار شد - Saeed Fattahi was fired سعید فتاحی برکنار شد - Saeed Fattahi was fired

به گزارش آسمونی :یکی از عجیب و غریب ترین بازی های تاریخ فوتبال ایران در جریان است لحظه ای نیز خبری درباره حواشی آن نشنویم. کمیته ها و دپارتمان های مختلف حاضر در فدراسیون  به همراه تلاش هایی که در وزارت برای جمع کردن حواشی این دیدار انجام گرفته است، نشان می دهد عزم عمومی مسئولان ورزشی و فوتبالی به دنبال این است تا هر چه سریعتر به مشکلات موجود در پرونده این دیدار رسیدگی کنند.

همین سرعت برای رسیدگی به موضوع فینال جام حذفی باعث شد تا کمیته اخلاق خیلی زود اعلام کند سعید فتاحی، مسئول برگزاری بازی های لیگ محروم است و از دو عضو بلندپایه سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال نیز خواسته تا به ایراد توضیحاتی درباره حواشی دیدار دو تیم پرسپولیس و داماش گیلان بپردازند.

در بیانیه کمیته اخلاق که در اختیار خبرگزاری فارس قرار گرفت، آمده است: با توجه به بی کفایتی و بی تدبیری رخ داده در فرآیند برگزاری مسابقه فینال جام حذفی بین تیم های پرسپولیس تهران و داماش گیلان که منجر به بی نظمی، ایجاد هرج و مرج و لطمه به اعتبار و حیثیت فوتبال ملی گردیده،  آقای سعید فتاحی تا اطلاع ثانوی از هر گونه فعالیت در حوزه فوتبال محروم و آقایان حیدر بهاروند و عبدالکاظم طالقانی برای ارائه توضیحات در خصوص وقایع رخ داده درجریان مسابقه مذکور، در روز دوشنبه 13 خرداد به کمیته اخلاق احضار شدند.

در این میان سوالی به وجود می آید که در صورت حضور رئیس فدراسیون فوتبال در پاریس به چه ترتیب مقام مسئولی از سازمان لیگ تا اطلاع ثانوی محروم شده است. البته در این باره باید عنوان کرد کمیته ای مانند کمیته اخلاق قطعا می تواند به حواشی خاص در فوتبال ایران و اتفاقاتی که می افتد رسیدگی کند اما شرایط حاد ایجاده شده در اهواز باعث شده تا هر حرکتی درباره جمع و جور کردن حاشیه ها بیشتر از حد معمول به چشم بیاید و به همین دلیل وقتی با عنوان فتاحی محروم شد، روبرو شدیم این سوال ایجاد شد که در صورت خروج مهدی تاج از کشور و حضور وی در فرانسه، چطور اقدام به محرومیت (حتی تا اطلاع ثانوی) انجام می شود.

البته ذکر این نکته نیز ضروری به نظر می رسد احتمال ارتباط کمیته اخلاق با رئیس فدراسیون وجود داشته و این احتمال می رود که محرومیت فتاحی با اطلاع  مهدی تاج بوده و این اتفاق طی روند قانونی و برای جمع کردن حواشی موجود افتاد.

ثبت نظر درباره «به دستور وزیر ورزش سعید فتاحی برکنار شد»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید