مبارزه با ملخ‌ها در 6 شهرستان استان تهران آغاز شد

مبارزه با ملخ‌ها در 6 شهرستان استان تهران آغاز شد

به گزارش آسمونی :محمد درجاتی (مدیر کل مدیریت بحران استان تهران) درباره هجوم ملخ‌ها به استان تهران گفت: ملخ‌هایی که در استان‌های مختلف کشور دیده شده‌اند، 8 نوع هستند که از این تعداد 3 الی 4 نوع آنها در استان تهران دیده‌ شده‌اند.

وی با اشاره به میزان پراکندگی ملخ‌ها در استان تهران ادامه داد: میزان پراکندگی و پیمانه فضایی ملخ‌ها هنوز در استان تهران به خط قرمز و بحران نرسیده است، در حال حاضر مبارزه با ملخ‌ها در به بیش از 2000 هکتار از اراضی کشاورزی استان انجام شده است.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران خاطرنشان کرد: مبارزه با ملخ‌ها در مناطقی از فرودگاه امام، اراضی رباط کریم و دشت ورامین در مناطق پاکدشت و شریف‌آباد صورت گرفته است.

درجاتی با بیان اینکه ملخ‌ها در مناطقی وارد شهر نیز شده‌اند، گفت: در حسن‌آباد فشافویه ملخ‌ها از ری و در شریف آباد از پاکدشت وارد شهر شده‌اند، البته حجم ملخ‌ها بسیار کم بود و مشکلی در این خصوص وجود نداشت و ما به مردم این اطمینان را دادیم که مشکلی از سوی ملخ‌ها نخواهند داشت.

وی ادامه داد: در 6 شهرستان شامل فیروزکوه، دماوند، پردیس، ملارد، رباط‌کریم مبارزه با ملخ‌ها صورت گرفته است و ملخ‌های مشاهده شده در این مناطق همانطور که گفتم 3 الی 4 نوع هستند که البته فراوانی زیادی ندارند. ما قصد سم‌پاشی نداشتیم، چراکه تعداد ملخ‌ها نزدیک به خط قرمز هم نشده بود، چه برسد به اینکه بخواهد از خط قرمز هم عبور کند، اما به دلیل اینکه ممکن بود توده ملخ‌ها در فرودگاه امام پروازها را با مشکل مواجه سازد از همین‌رو ما سم‌پاشی از این منطقه را شروع کردیم.

مدیر کل مدیریت بحران استان تهران در پاسخ به این سوال که آیا ملخ‌ها در شهر تهران هم مشاهده شده‌اند، گفت: خیر، در سطح شهر تهران پروانه‌های گربه‌نوروزی دیده شده‌است، این پروانه‌ها باید در پایان اردیبهشت از بین می‌رفتند، اما اگر همچنان در سطح شهر دیده می‌شوند به دلیل این است که سطح رطوبت استان به دلیل فراوانی نزولات جوی بالا بوده است.

ثبت نظر درباره «مبارزه با ملخ‌ها در 6 شهرستان استان تهران آغاز شد»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید