کسب سرعت اینترنت شگفت انگیز نسخه 5G گلکسی اس 10

کسب سرعت اینترنت شگفت انگیز نسخه 5G گلکسی اس 10

شرک سامسونگ گوشی هوشمند گلکسی اس 10 را در فوریه سال جاری معرفی کرد. اسمارتفونی که از چهار مدل مختلف برخوردار بوده و در حال حاضر تمامی نسخه های آن برای خرید دردسترس هستند. کره ای ها گلکسی اس 10 را در چهار مدل اقتصادی یا E، استاندارد، پرو و 5جی معرفی کردند. به تازگی با توجه به عدم فراگیری اینترنت 5جی، عرضه نسخه 5G گلکسی اس 10 به تازگی صورت گرفته است.

حال به تازگی اپراتور ورایزن امریکا تست سرعتی روی شبکه 5جی این گوشی هوشمند انجام داده که به نظر می رسد به نتایج شگفت انگیزی دست پیدا کرده است. این اسمارتفون در روی شبکه 5جی واریزن به سرعت بیش از 1 گیگابیت برثانیه دست یابد. یکی از اعضای وب سایت Digital Trends موفق شد نسخه 5G گلکسی اس 10 را به کار گرفته و بازی  PUBG با سرعت بالایی روی این دیوایس اجرا شد.

یکی از نکات جالب توجه دانلود بازی پابجی با حجم 1.8 گیگابایت از پلی استور در کمتر از 26 ثانیه بوده که چنین سرعتی حیرت انگیز است. متاسفانه شبکه 5جی فراگیر نشده و نمی توان آن را در هر مکانی به کار گرفت. بنابراین تست صورت گرفته مربوط به یک منطقه کوچک شده و باید منتظر ماند تا شرکت های مخابراتی هر چه سریعتر به گسترش این شبکه نسل جدید و پرسرعت بپردازند.

در حال حاضر شبکه 4G LTE بیشتر مناطق جهان را دربرمی گیرد و تا فراگیر شدن کامل 5جی باید مدت زمان طولانی منتظر ماند. متاسفانه این شبکه در حال حاضر نمی تواند حتی درون ساختمان فعال شود. اپراتور تلفن همراه  T-Mobile سعی کرده با کاهش فرکانس این شبکه را حتی درون ساختمان ها نیز پوشش دهد. اما این امر سرعت را به شکل چشمگیری کاهش می دهد و چندان راه مفیدی نخواهد بود.

تی موبایل پیشتر اعلام کرد که شبکه 5جی را روی فرکانس 600 مگاهرتزی یعنی چیزی مشابه شبکه LTE فعال می سازد. متاسفانه با افزایش فرکانس پوشش سخت تر شده و افرادی که درون ساختمان قرار می گیرند، نمی توانند سرعت مناسب یا اتصال سریعی داشته باشند. در حال حاضر شرکت ورایزن فرکانس را روی 28 گیگاهرتز تنظیم کرده که بسیار بالاست و نمی توان آن را در ساختمان ها به کار گرفت. از این رو کار با چنین شبکه ای تقریبا بدون استفاده خواهد بود. گفته شده AT&T فرکانس را به 39 گیگاهرتز رسانده که این فرکانس بسیار بالاتر از ورایزن بوده و پوشش دهی در ساختمان را تقریبا غیرممکن می سازد. شایان ذکر است آپلود در شبکه 5جی فعلا غیرفعال است و بیشتر گوشی های هوشمندی که به پشتیبانی این شبکه می پردازند تنها از دانلود بهره می گیرند و آپلود را شامل نمی شود. از این رو همچنان شبکه LTE برای آپلود آنها فعال است.

از آنجایی که شبکه 5جی به تازگی کار خود را آغاز کرده، نباید انتظار بسیاری داشت. مدت زمانی طولانی می طلبد تا شاهد پوشش سراسری و گسترش آن باشیم. حتی در برخی نقاط این شبکه شناخته شده نیست. بنابراین باید منتظر ماند تا در آینده این شبکه نسل جدید اینترنت همراه در سراسر جهان گسترش پیدا کند و فراگیر شود.

منبع

ثبت نظر درباره «کسب سرعت اینترنت شگفت انگیز نسخه 5G گلکسی اس 10»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید