چرا تهرانی‌ها بیشتر سینما می‌روند؟

چرا تهرانی‌ها بیشتر سینما می‌روند؟

به گزارش آسمونی:آمار فروش سینماها در تهران و دیگر شهرها نشان می‌دهد تقریبا نیمی از رقم کل فروش سینمای کشور مربوط به تهرانی‌هاست.

در هفته‌ای که گذشت فروش چهارمیلیارد و  690 میلیون تومانی برای تمام فیلم‌های روی پرده در تمام سینماهای کشور رقم خورد. این در حالی است که از این  رقم چهارمیلیاردی، دو میلیارد و 697میلیون تومان آن فقط به شهر تهران اختصاص دارد. این آمار یعنی دقیقا نصف امار فروش سینماهای کشور متعلق به شهر تهران است و این میزان از افزایش فروش گیشه‌ها در هفته گذشته باعث امیدواری سینماداران شد.همچنین در این هفته 457هزار و 213 نفر به تماشای فیلم های روی پرده نشستند که از این میزان 209 هزار و 875 نفر شهروندان تهرانی بوده‌اند با اینکه نمودار جمعیتی ایران 50درصد جمعیت برای تهران نیست ولی 50درصد فروش سینما، تئاتر و حتی مطبوعات در تهران است و این برمی‌گردد به الگوی زندگی شهری و تمرکز و امکاناتی که در تهران وجود دارد.

درحقیقت آنطور که مشخص است همچنان مردم برای سینما رفتن پردیس‌های بزرگ را می‌پسندند و این می‌تواند یکی از دلایل فروش بالا در سینماهای تهران باشد. یعنی امکانات در تهران و کیفیت سالن‌های پردیس‌های سینمایی باعث شده مردم تهران سینما را به عنوان یکی از موارد فرهنگی در سبد اقتصاد خانواده خود قرار دهند. شاید یکی دیگر از دلایل استقبال کم از سینما در شهرستان‌ها را هم بتوان به این گلایه سینماداران ربط داد که از مافیای اکران می‌گویند و نظرشان این است که توزیع فیلم‌ها در سینماهای مختلف چندان مناسب نیست.

منبع: خبر آنلاین

ثبت نظر درباره «چرا تهرانی‌ها بیشتر سینما می‌روند؟»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید