نامه رئیس جمهور به سران انگلیس، فرانسه، آلمان، چین و روسیه

نامه رئیس جمهور به سران انگلیس، فرانسه، آلمان، چین و روسیه

به گزارش آسمونی:یک رسانه دولتی مدعی شد نامه‌ رئیس جمهور به سران انگلیس، فرانسه، آلمان، چین و روسیه فردا در اختیار سفیران این کشورها قرار می‌گیرد.

به گزارش  حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، خبرگزاری ایسنا در خبری مدعی شد که رئیس جمهور فردا چهارشنبه نامه‌ای را خطاب به سران کشور‌های 4+1 می‌نویسد که قرار است توسط سید عباس عراقچی در اختیار سفیران این کشور‌ها در تهران قرار گیرد.

نامه رئیس جمهور به سران پنج کشور انگلیس، فرانسه، آلمان، چین و روسیه فردا چهارشنبه در اختیار سفیران این کشور‌ها در تهران قرار می‌گیرد.

همچنین در نامه‌ای دیگر از سوی وزیر امور خارجه کشورمان جزئیات فنی تصمیم ایران برای کاهش تعهدات هسته‌ای به فدریکا موگرینی رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا اعلام خواهد شد.

پیش‌تر اعلام شده بود که روز چهارشنبه هفته جاری برنامه‌های مرحله‌ای ایران برای انجام اقدامات متقابل در برابر خروج آمریکا از برجام اعلام خواهد شد. منابع آگاه تاکید کرده بودند که برنامه‌های پیش‌بینی شده در چارچوب بند‌های 26 و 36 برجام بوده و فعلاً موضوع خروج از برجام مطرح نیست.

کاهش جزئی و کلی برخی تعهدات ایران و آغاز بخشی از فعالیت‌های هسته‌ای که انجام آن در چارچوب برجام متوقف شده بود، اولین گام ایران در واکنش به خروج آمریکا از برجام و همچنین بدعهدی کشور‌های اروپایی در اجرای تعهداتشان است.

راه برای دیپلماسی باز است و اقدامات مرحله‌ای ایران فرصت مجددی است به دیپلماسی و طرف‌های مقابل که مسیر اشتباه یکجانبه گرایی را تصحیح کنند و به نقطه گذشته و عمل به تمام مفاد برجام برگردند.

هم‌چنین مقامات اتحادیه اروپا که در یک سال گذشته تنها به ارائه وعده‌های اجرا نشده اکتفا کرده‌اند به صورت غیر رسمی در جریان این تصمیم قرار گرفته‌اند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ثبت نظر درباره «نامه رئیس جمهور به سران انگلیس، فرانسه، آلمان، چین و روسیه»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید