بخش گردشگری کشور 11.8 میلیارد دلار درآمد جذب کرد

بخش گردشگری کشور 11.8 میلیارد دلار درآمد جذب کرد

به گزارش آسمونی:معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری گفت: بر اساس آمار بانک مرکزی ، بخش گردشگری کشور سال گذشته حدود 11 میلیارد و 800 میلیون دلار درآمد ارزی کسب کرده است.

علی اصغر مونسان روز شنبه در حاشیه مراسم گشایش بیست و یکمین جشنواره باغ لاله های گچسر استان البرز در جمع خبرنگاران افزود: امروز بخش گردشگری در حال تبدیل شدن به سومین منبع درآمدی و اقتصادی جهان است که باید به این بخش در کشور توجه ویژه داشت. وی ادامه داد: بخش گردشگری به خاطر شرایط خاص خود امروز کمترین آسیب را از تحریم می بیند و به همین دلیل می تواند به کمک اقتصاد ایران بیاید که این بخش علاوه بر اثرات غیر مستقیم گردشگری ، نشاط اجتماعی ایجاد می کند که قابل قیمت گذاری نیست. رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تاکید کرد که دولت باید به گردشگری اهمیت بیشتری بدهد و در این راستا خوشبختانه شخص رئیس جمهوری توجه خوبی به هر سه بخش میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دارند.

وی اظهار داشت: باید هر چه زودتر به موضوع حوزه گردشگری پرداخته شود تا از این طریق بتوان برای کشوردرآمد خوبی به دست آورد. رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور در بخش دیگری از سخنانش در خصوص اعتبارات مرمت کاخ مروارید مهرشهر کرج

گفت: متاسفانه مالکیت این کاخ در اختیار ما نیست .

وی ادامه داد: در جریان بازدیداواخر سال 96 از این مجموعه مشاهده شد که آسیب های جدی به این بنا وارد شده و سقف آن از بین رفته است.

وی افزود: به دنبال بازدید از مجموعه کاخ مروارید به اداره کل میراث فرهنگی البرز دستور داده شد که حداقل اقدامات برای حفاظت از این اثر انجام شود که خوشبختانه صورت گرفت و امید است با همکاری مالک ابن مجموعه بتوانیم کار مرمت آن را دنبال کنیم و استاندار البرز نیز کمک کنند تا این اقدام دنبال شود.

مونسان گفت: درصورت مرمت کاخ مروارید این بنای تاریخی می تواند برای البرز درآمد زایی داشته باشد .

وی درخصوص مرمت خانه دکتر مصدق در شهرستان نظرآباد استان البرز اظهار داشت : اجازه مرمت این بنای تاریخی اخذ شد و موانع برطرف شده است.

رئیس سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری کشور در خصوص میزان خسارت سیل امسال به بناها و آثار تاریخی کشور گفت: آسیب ها جدی نیست و تاکنون مبلغ 700 میلیارد ریال برای مرمت آثار تاریخی آسیب دیده از سیل به این سازمان درخواست ارسال شده است .

مونسان بیان داشت : قلعه فلک الفلاک خرم آباد در جریان این سیل آسیب جزیی دید که اقدامات کارکنان میراث فرهنگی مانع از آسیب کلی به این اثر تاریخی شد.

وی ادامه داد: پل های تاریخی استان لرستان نیز به نسبت پل های به روز که دچار آسیب شدند کمترین آسیب ها را داشتند.

منبع: ایرنا

ثبت نظر درباره «بخش گردشگری کشور 11.8 میلیارد دلار درآمد جذب کرد»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید