ممنوعیت فعالیت خودروهای فاقد پلاک تهران به‌عنوان تاکسی در پایتخت

ممنوعیت فعالیت خودروهای فاقد پلاک تهران به‌عنوان تاکسی در پایتخت

به گزارش آسمونی:شهردار تهران گفت: خودروهای فاقد پلاک تهران نمی‌توانند به عنوان تاکسی در شهر تهران فعالیت داشته باشند.

پیروز حناچی در مراسم افتتاحیه جشنواره تاکسیرانی با حضور معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، مدیر عامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران و برخی از اعضای شورای شهر تهران در سالن همایش برج میلاد اظهار کرد: بارش‌های باران در اواخر سال گذشته و اوایل سال جاری شرایط مناسبی را برای سدهای کشور فراهم کرده است و علیرغم اینکه مشکلاتی را هم بوجود آورده است اما نعمت آن بسیار بالاتر است و امیدواریم از این شرایط فراهم شده و نعمت الهی به نحو مطلوب استفاده شود.

وی با اشاره به اینکه بنده نیز جزو خانواده تاکسیرانان هستم، گفت: مرحوم پدرم در سال 50، تاکسی نارنجی را داشت و ما نیز جزو خانواده عظیم تاکسیرانی هستیم.

حناچی با اشاره به آغاز به کار نخستین تاکسی در تهران تصریح کرد: در سال 1306 نخستن تاکسی فعالیت خود را آغاز و در نهایت در سال 1359، سازمان تاکسیرانی تشکیل شد و هم‌اکنون حدود 79 هزار تاکسی در سطح شهر تهران فعالیت می‌کند که با احتساب خانواده‌های آنها با بعد 4 نفر، 400 هزار نفر جزو خانواده تاکسیرانان محسوب می‌شوند.

شهردار تهران با اشاره به سهم تاکسی در بحث حمل و نقل یادآور شد: 22 درصد از این سهم به تاکسیرانی مربوط می‌شود.

وی ادامه داد: تمام تلاش همکاران بنده در سازمان تاکسیرانی این است که هم خدمات با کیفیت و هم سرویس مناسبی به شهروندان و رانندگان تاکسی ارائه شود.

وی تصریح کرد: یکی از موضوعات بسیار مهم این است که در هر شهر و کشوری بهترین خودرو برای تاکسی استفاده می‌شود و در شورای حمل و نقل ترافیک نیز سخت‌گیری‌هایی برای ورود خودروها به حمل و نقل عمومی (تاکسی) در نظر گرفته می‌شود و در همین زمینه نیز امیدواریم خدمات مطلوب و مناسبی به تاکسیرانان و همچنین شهروندان ارائه کنیم.

حناچی با اشاره به ورود تکنولوژی و استفاده از فناوری‌های جدید برای ارائه خدمات متذکر شد: هم‌اکنون بسیاری از خدمات در قالب موبایل و تلفن همراه انجام می‌شود و سازمان تاکسیرانی باید بتواند از این ظرفیت به نحو مطلوب در راستای ارائه خدمات بهتر استفاده کند؛ امیدواریم با رقابت سالم و عادلانه خدمات مناسبی به شهروندان ارائه شود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه ماشین‌هایی که پلاک تهران ندارند حق ورود به ناوگان تاکسیرانی را ندارند، تصریح کرد: نوسازی تاکسیرانی از مواردی است که باید به‌صورت جدی مورد توجه قرار بگیرد و امیدواریم که در این زمینه نیز دولت همراهی و همکاری لازم را با سازمان تاکسیرانی و مدیریت شهری داشته باشد.

حناچی با اشاره به کاهش آلودگی هوا خاطرنشان کرد: علی‌رغم اینکه ما در ماه‌های گذشته شاهد بارش باران و نزولات آسمانی بودیم اما اقدامات انجام شده در حوزه کنترل و کاهش آلودگی هوا را نباید نادیده گرفت و هم‌اکنون مطالعات نشان می‌دهد که ذرات معلق در هوا 20 درصد در تهران کمتر شده است و این خبر خوشی برای مردم محسوب می‌شود.

در پایان این مراسم از باشگاه رفاه تاکسیرانان و همچنین سامانه هوشمند پایانه توسط شهردار تهران رونمایی شد.

منبع: تسنیم

ثبت نظر درباره «ممنوعیت فعالیت خودروهای فاقد پلاک تهران به‌عنوان تاکسی در پایتخت»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید