نوبخت در گیلان: اتصال ریلی بنادر منطقه آزاد انزلی درآمد ارزی کشور را افزایش می‌دهد

نوبخت در گیلان: اتصال ریلی بنادر منطقه آزاد انزلی درآمد ارزی کشور را افزایش می‌دهد

به گزارش آسمونی:معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: اتصال ریل به بنادر محدوده منطقه آزاد انزلی، میزان درآمد ارزی کشور را افزایش می‌دهد.

محمدباقر نوبخت امروز در جلسه هماهنگی اتصال ریل به بنادر منطقه آزاد انزلی با اشاره به اتصال راه آهن رشت به بنادر کاسپین و انزلی تا پایان سال آینده اظهار داشت: ضروری است که از کلیه ظرفیت‌ها برای تسریع در تکمیل این پروژه ملی استفاده کنیم.

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه در سال آینده ریل به بندرکاسپین منطقه آزاد انزلی متصل خواهد شد گفت: اتصال ریل به بنادر محدوده منطقه آزاد انزلی زمینه اتصال خلیج فارس به دریای خزر را فراهم می‌کند که در نهایت منجر به اتصال دریای خزر به سایر کشورهای جهان می‌شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با اشاره به اینکه منطقه آزاد انزلی نقشه موثری در افزایش مبادلات با کشورهای حاشیه دریای خزر دارد افزود: این پروژه می‌تواند با توجه به موقعیت استراتژیک منطقه آزاد انزلی که در مسیر کریدورهای تجاری بین‌المللی قرار دارد، حجم مبادلات تجاری را افزایش دهد.

نوبخت با بیان اینکه زیرساخت‌های مناسب برای تکمیل این پروژه وجود دارد خاطرنشان کرد: با استفاده از پروژه اتصال ریل به بنادر منطقه آزاد انزلی می‌توانیم کالاهای خود را به چین و کشورهای اروپایی صادر کنیم و میزان درآمد ارزی کشور را افزایش دهیم.

وی با اشاره به تسریع در انجام مراحل تملک زمین در مسیر راه آهن رشت به انزلی در کمترین زمان گفت: ضروری است که تا خرداد امسال تملک زمین انجام شود زیرا با توجه به اقدامات سازمان منطقه آزاد انزلی در انجام تملک زمین در 2 کیلومتر مسیر ریلی واقع در این منطقه شرایط لازم برای اتمام این پروژه فراهم است.

به گزارش تسنیم، در این جلسه گزارشی از اقدامات انجام شده جهت اتصال ریل به بنادر کاسپین و انزلی توسط مدیران نهادهای اجرایی و شرکت‌های مشاور و پیمانکار ارائه شد و نوبخت نیز از بندر کاسپین و مسیر اتصال ریل به منطقه آزاد انزلی بازدید کرد.

منبع: تسنیم

ثبت نظر درباره «نوبخت در گیلان: اتصال ریلی بنادر منطقه آزاد انزلی درآمد ارزی کشور را افزایش می‌دهد»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید