معرفی سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان یکی از سازمان های دولتی ایران

معرفی سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان یکی از سازمان های دولتی ایران

معرفی سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان یکی از سازمان های دولتی ایران

سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان یکی از سازمان های دولتی ایران است. سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان مانند دیگر سازمان های دولتی دارای تاریخچه است. تاریخچه سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان شامل زمان تشکیل و وظایف و فعالیت ها و اهداف سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان می باشد. اگر می خواهید در مورد سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان بیشتر بدانید این بخش آسمونی را تا پایان مطالعه نمایید چرا که به معرفی سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و تاریخچه سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و آدرس سایت سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان می پردازیم.

تاریخچه سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان

سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان که زیرمجموعهٔ وزارت صنعت و معدن و تجارت جمهوری اسلامی ایران به شمار می‌رود در سال 1358 از ادغام مرکز بررسی قیمتها و صندوق حمایت مصرف کنندگان بوجود آمد و اساسنامه آن به تصویب شورای انقلاب رسید. درسال1384 با مصوبهٔ85081/ 1901 شورای عالی اداری به تاریخ 12 مرداد 1384 همهٔ وظیفه‌ها و اختیارات سازمان بازرسی و نظارت بر قیمت و توزیع کالا و خدمات به سازمان حمایت رسید.

تشکیل سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان

در تیر 1354 برای وارسی بهای تولیدهای درونی و کالاهای وارداتی خدمت‌رسانی و جلوگیری از تورم مرکز بررسی قیمت‌ها تشکیل شد. همان ماه صندوق حمایت مصرف‌کنندگان نیز شکل گرفت.

سال 1358 نهادها ادغام شد و شورای انقلاب اساس‌نامهٔ سامان حمایت را تصویب کرد. سازمان شرکت سهامی وابسته به وزارت بازرگانی بود.

گسترش دایره سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان

درسال1384 با مصوبهٔ85081/ 1901 شورای عالی اداری به تاریخ 12 مرداد 1384 همهٔ وظیفه‌ها و اختیارات سازمان بازرسی و نظارت بر قیمت و توزیع کالا و خدمات به سازمان حمایت رسید.

#s3gt_translate_tooltip_mini { display: none !important; }

ثبت نظر درباره «معرفی سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان یکی از سازمان های دولتی ایران»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید