معرفی پژوهشکده هواشناسی

معرفی پژوهشکده هواشناسی یکی از سازمان های دولتی ایران

پژوهشکده هواشناسی یکی از سازمان های دولتی ایران است. پژوهشکده هواشناسی مانند دیگر سازمان های دولتی ایران دارای تاریخچه است. تاریخچه پژوهشکده هواشناسی شامل زمان تشکیل و وظایف و فعالیت ها و اهداف پژوهشکده هواشناسی می باشد. اگر می خواهید در مورد پژوهشکده هواشناسی بیشتر بدانید این بخش آسمونی را تا پایان مطالعه نمایید چرا که به معرفی پژوهشکده هواشناسی و تاریخچه پژوهشکده هواشناسی و آدرس سایت پژوهشکده هواشناسی می پردازیم.

پژوهشکده هواشناسی یکی از پژوهشکده‌های وابسته به سازمان هواشناسی ایران می‌باشد.

تاریخچه پژوهشکده هواشناسی

پژوهشکده هواشناسی در سال 1368 شمسی با موافقت اصولی وزارت فرهنگ و آموزش عالی شروع به فعالیت کرد و از سال 1374 با هدف انجام مطالعات و پژوهش‌های مرتبط با دانش هواشناسی و شناخت، گسترش و ارائه کاربردهای آن در زمینه‌های مرتبط به‌طور رسمی در 9 گروه پژوهشی شامل: هواشناسی دینامیکی و سینوپتیکی، اقلیم‌شناسی، هواشناسی فیزیکی و تعدیل آب و هوا، هواشناسی کشاورزی، هواشناسی آب، شیمی جو، ازن و آلودگی هوا، هواشناسی دریائی و اقیانوس‌شناسی فیزیکی، کاوش‌های جوی، هواشناسی هوانوردی شروع به کار کرد.

از پروژه‌های موفق این پژوهشکده می‌توان به ایجاد سامانه خودکار برای صدور پیش بینی‌های دقیق بارش، دما و تراز آبِ سدها برای برخی حوزه‌های آبریز کشور (مانند کارون بزرگ) اشاره کرد. این پژوهشکده تحت پوشش سازمان هواشناسی کشور، وزارت راه و شهرسازی است و نشانی آن تهران - کیلومتر 18 اتوبان کرج ـ شهرک پژوهش ـ انتهای بلوار پژوهش واقع شده ‌است.

ثبت نظر درباره «معرفی پژوهشکده هواشناسی»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید