صادرات دام‌های وارداتی صحت ندارد / قیمت گوشت داخلی کاهش یافت

صادرات دام‌های وارداتی صحت ندارد / قیمت گوشت داخلی کاهش یافت

به گزارش آسمونی:رئیس مجمع ملی صادرکنندگان دام گفت:‌ امکان صادرات دام‌های وارداتی وجود ندارد و به محض وارد شدن، به کشتارگاه‌ها جهت ذبح منتقل می‌شود. در ضمن برای کشورهای دیگر هم صرفه و توجیه اقتصادی ندارد و اگر بخواهند دام وارد کنند از کشور مبدا وارد می‌کنند

روز گذشته سیدناصر موسوی لارگانی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم فلاورجان طی مصاحبه‌ای مدعی شد که دام‌های رومانیایی که وارد کشور می‌شوند پیش از تخلیه از کشتی و هواپیما به مقاصد صادراتی فرستاده می‌شوند.

این ادعا موجب شد تا در این خصوص با منصور پوریان رئیس مجمع ملی صادرکنندگان دام کشور گفت‌وگویی داشته باشیم تا صحت یا رد این ادعا را اعلام کند.

پوریان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا اظهار کرد: به هیچ عنوان این مسئله صحت ندارد. این ادعا  نه تنها توجیه اقتصادی ندارد بلکه یک مسئله کاملا غیرمنطقی و غیر واقعی است. این که یک نفر از تریبون مجلس بدون هیچ پشتوانه و مدرکی چنین ادعایی کرده بسیار باعث تاسف است.

وی افزود: متاسفانه با اظهار نظرهای غیر کارشناسی باعث تشویش اذهان عمومی می‌شوند. محموله وارداتی با کشتی برای اولین بار است که در حال ورود به آب‌های ایران است و تاکنون تنها با هواپیما وارد شده است. محموله‌هایی که با هواپیما وارد شد کاملا روشن و در ملاء عام وارد کشتارگاه‌های شهریار شد و همه از نحوه ورود آنها مطلع هستند و ابهامی در این زمینه وجود ندارد.

رئیس مجمع ملی صادرکنندگان دام تاکید کرد: این صحبت‌ها دقیقا زمانی آغاز شد که بازار گوشت دارای ثبات نسبی شده و به روال عادی نزدیک شده است.

وی افزود: امکان صادرات دام‌های وارداتی وجود ندارد و به محض وارد شدن، به کشتارگاه‌ها جهت ذبح منتقل می‌شود. در ضمن برای کشورهای دیگر هم صرفه و توجیه اقتصادی ندارد و اگر بخواهند دام وارد کنند از کشور مبدا وارد می‌کنند و نیازی به ورود ایران به این مسئله نیست.

پوریان در رابطه با قیمت دام داخلی گفت: قیمت شقه دام داخلی بره سنگین وزن 65 هزار تومان و بره ریز 72 هزار تومان است.

منبع: ایلنا

ثبت نظر درباره «صادرات دام‌های وارداتی صحت ندارد / قیمت گوشت داخلی کاهش یافت»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید