معروف ترین تاکسی های آنلاین دنیا

معروف ترین تاکسی های آنلاین دنیا

معروف ترین تاکسی های آنلاین دنیا

به گزارش آسمونی با توجه به این که دنیا هر روز در حال پیشرفت و راحت تر شدن شرایط برای زندگی پیش می رود تاکسی های اینترنتی یکی از بهترین انواع اختراعی بود که می توانست زندگی های امروزی جوامع را تحت تاثیر قرار دهد. نداشتن زمان و دور بودن ایستگاه های تاکسی عمده دلیل به وجود آمدن چنین اختراعی نیز بودند چرا در گذشته می‌بایست صد‌ها متر برای رسیدن به مسیر تردد تاکسی‌ها پیاده می‌رفتیم و ده‌ها بار برای گرفتن تاکسی مورد نظر دست و پا می‌زدیم. در کشورمان ایران تاکسی های اینترنتی متعددی نظیر تپسی، اسنپ، کارپینو و … وجود دارد که نیاز عمده ای از جامعه را بر طرف می سازند. اما قطعا این موضوع به ایران منحصر نمی شود در کشورهای مختلف هم کمپانی بزرگی به همین منظور در حال فعالیت هستند. در این مطلب از مجله ی گردشگری آسمونی می خواهیم به معرفی تاکسی های اینترنتی در کشورهای مختلف بپردازیم؛ با ما همراه باشید.

شرکت تاکسی اینترنتی Uber یکی از معروف ترین تاکسی های آنلاین دنیا

یکی از معروف ترین تاکسی های اینترنتی شرکت اوبر Uber است که نزدیک به 9 سال از زمانی که اولین تاکسی اوبر مسافر خود را به مقصد رساند می‌گذرد. این شرکت تاکسی اینترنتی در بیش از 67 کشور دنیا در حال فعالیت است و همچنین  به 78 شهر در آسیا – اقیانوسیه نیز خدمات ارائه می دهند، سرویس های تاکسی رانی شرکت Uber در بخش های مختلف تقسیم می شود که هر کدام به شرح زیر هستند.

  • UberX: نوع اول این خدمات است که که بسیار ارزان و مرقوم به صرفه بوده و در آن از خودروهای معمولی استفاده می شود.
  • Uber Black: دومین نوع از خدمات این شرکت تاکسیرانی است که از رانندگان حرفه ‌ای‌ تر و ماشین‌ های با کلاس بالاتر استفاده می‌شود، البته در این نوع نسبت به UberXشاهد افزایش قیمت نیز هستیم؛ و این موضوع بسته انتظارات مشتری دارد.
  • Uber SUV: سومین نوع خدمات شرکت تاکسی رانی Uberهمان طور که از نام آن پیداست خودروهای SUVو بزرگ را شامل می‌شود.
  • Uber LUX: نوع چهارم نیز خودروهای لوکس و گران قیمت هستند که به طبع هزینه انتخاب این سرویس هم به نبست بقیه موارد گرانتر است.

شرکت تاکسی اینترنتی Lyft یکی از معروف ترین تاکسی های آنلاین دنیا

یکی دیگر از شرکت های تاکسی های اینترنتی که بسیار معروف می باشد شرکت Lyft است که در بیش از 60 شهر ایالات متحده در حال فعالیت است و دارای رابط کاربری بسیار حرفه ای و امکانات بسیار بالایی می باشد، که از جمله آنها می ‌توان به ارائه مشخصات کامل راننده به مسافران نام برد. این شرکت امکان سفر به صورت تکی یا در قالب گروه‌ های حداکثر 6 نفره را فراهم می‌سازد. همچنین این امکان وجود دارد تا سفر خود را با افراد دیگری که همان مسیر را انتخاب کرده‌ اند بپیمایید که در این حالت سفر بسیار ارزان ‌تر محاسبه خواهد شد.

شرکت تاکسی اینترنتی Hailo یکی از معروف ترین تاکسی های آنلاین دنیا

شرکت دیگری به نام Hailo در کشور انگلستان از سال 2011 در حال فعالیت در زمینه تاکسی های اینترنتی است.شرکت Hailo با توجه به روال کاری منظم و دقیقی که دارد نیز توانسته در سراسر دنیا اعتماد خوبی را بدست بیاورد. این شرکت در حال حاضر در 20 شهر بزرگ از جمله لندن، مادرید، بارسلونا و اوساکا فعالیت می ‌کند. Hailo این امکان را برای کابران خود به وجود آورده تا بتوانند تاکسی برای خود رزرو بنمایند. اخیرا ویژگی پرداخت الکترونیکی از داخل برنامه نیز فراهم شده است تا کاربران بتوانند به جای وجه نقد از کارت بانکی و به صورت مستقیم هزینه سفر را پرداخت کنند.

شرکت تاکسی اینترنتی Ola یکی از معروف ترین تاکسی های آنلاین دنیا

یکی از بزرگترین شرکت های تاکسی اینترنتی در کشور هند قرار دارد و نام آن Ola  است. این شرکت در بیش از 100 شهر هند نیز شعبه دارد و از اتومبیل های کوچک، خودروهای مجهز به تاکسیمتر و سدان های معمولی استفاده می کند. همچنین ola شرکت Taxiforsure یکی از شرکت‌های رقیب در هند را خریداری کرده تا بیش از پیش بتواند به سرویس دهی در این کشور پهناور بپردازد.

شرکت تاکسی اینترنتی Grab taxi یکی از معروف ترین تاکسی های آنلاین دنیا

شرکت Grab Taxi از دیگر شرکت های تاکسی های اینترنتی است که با بیش از 75 هزار راننده به صورت اینترنتی در حال فعالیت است و عمده فعالیت این شرکت در جنوب شرقی آسیا می باشد. جالب است بدانید که اپلیکیشن این شرکت بیش از 3٫8 میلیون بار دانلود شده است.

شرکت تاکسی اینترنتی Didi Dache یکی از معروف ترین تاکسی های آنلاین دنیا

دیگر شرکت معروفی که در زمینه تاکسی های اینترنتی فعالیت می کند didi dache است که در منحصر به کشور چین است و توسط دو شرکت بزرگ علی بابا و Tencent پشتیبانی می‌شود. این شرکت صاحب یکی از بزرگترین برنامه‌های تاکسیرانی در کشور چین است و در حال حاضر بیش از 300 شهر این کشور را پوشش می‌دهد. یکی از ویژگی های جالبی که این برنامه دارد این است که این برنامه را می توانید از طریق پیام رسان Wechat نیز استفاده کنید.

شرکت تاکسی اینترنتی Gett یکی از معروف ترین تاکسی های آنلاین دنیا

دیگر برنامه ای که می توانید با استفاده از آن تاکسی های اینترنتی بگیرید Gett نام دارد و سریع ترین رشد را در این صنف داشته است. این شرکت در بیش از 60 کشور اروپایی فعالیت دارد و در بیش از 50% تاکسی های سیاه رنگ در شهر لندن در این مجموعه عضو هستند. شرکت Gett  با درآمد 500 میلیون دلاری در بازار خود سودآوری خوبی نیز دارد.

شرکت تاکسی اینترنتی LeCab یکی از معروف ترین تاکسی های آنلاین دنیا

در سال 2012 برنامه ی دیگری به صنف تاکسی های اینترنتی پیوست که در آن بیش از 70 هزار راننده نیز در حال فعالیت هستند. شرکت Lecab از خودرو‌های پژو 507 ساخت فرانسه برای حمل و نقل مسافرین استفاده می‌کند.

شرکت تاکسی اینترنتی  Cabify یکی از معروف ترین تاکسی های آنلاین دنیا

شرکت دیگری که در زمینه تاکسی های اینترنتی در حال فعالیت است شرکت Cabify  هست که از شهرت زیادی هم برخوردار می باشد. علت شهرت آن هم رابط کاربری ساده ای است که برای این سیستم طراحی شده به طوری که کاربران با 2 کلیک می‌توانند تاکسی خود را رزرو کنند. همچنین این امکان وجود دارد تا برای شخص دیگری تاکسی رزرو کنید.

شرکت تاکسی اینترنتی  Bitaxi یکی از معروف ترین تاکسی های آنلاین دنیا

شهر توریستی و پربازدید مثل استانبول نیز حتما نیاز به یک برنامه برای گرفتن تاکسی های اینترنتی دارد که البته از قافله عقب نماده و مسافران در این شهر می توانند با استفاده از اپلیکیشن Bitaxi  اقدام به گرفتن تاکسی بکنند. این شرکت دارای 34,000 راننده و 200,000 کاربر است. برنامه Bitaxi امکان نمایش ترافیک در مسیر حرکت را به راننده می‌دهد تا بهترین مسیر را انتخاب کنند.

شرکت تاکسی اینترنتی Zip Car یکی از معروف ترین تاکسی های آنلاین دنیا

در ایالات متحده نیز یک شرکت کرایه خودرو وجود دارد با نام Zip Car در حال فعالیت است و از سال 2000 از شهر کمبریج در ایالت بوستون آغاز به فعالیت کرد و در حال حاضر نیز بیش از 800 هزار عضو دارد و 10 هزار خودرو در این مجموعه نیز وجود دارد. این کمپانی در کشورهایی در آمریکا، کانادا، انگلیس، اسپانیا، فرانسه و اتریش در حال ارائه خدمات است. اعضای زیپ کار کارتی در اختیار دارند که در حکم کلید ماشین است و پس از یافتن ماشینی که در نزدیک‌ترین پارکینگ قرار دارد می‌توانند به‌کمک این کارت قفل در ماشین را باز و از آن استفاده کنند.  ماهیت این شرکت با تاکسی های اینترنتی کمی متفاوت است اما داشتن اطلاعاتی درباره آن خالی از لطف نیست.

شرکت تاکسی اینترنتی Easy Taxi یکی از معروف ترین تاکسی های آنلاین دنیا

ایزی‌ تاکسی یک اپلیکیشن موبایل برای سفارش تاکسی است که ایده ی اولیه آن در سال 2011 توسط استارتاپریودوژانیرو (برزیل) در جوامع بین الملل مطرح شد. ایزی‌ تاکسی فعالیت خود را از 2012 شروع کرد و در حال حاضر پر دانلود شده ترین اپلیکیشن تاکسی در سراسر جهان است که دامنه‌ی خدمات خود را در 30 کشور و بیش از 420 شهر دنیا گسترده است. این شرکت در دسامبر سال 2014 گزارش کرد که توانسته 17 میلیون کاربر و بیش از 400 هزار راننده را از طریق شبکه‌ی ایزی‌تاکسی به یکدیگر مرتبط کند

ثبت نظر درباره «معروف ترین تاکسی های آنلاین دنیا»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید