چگونه با همسر (مرد) خود صحبت کنم تا به حرفهایم گوش کند

چگونه با همسر (مرد) خود صحبت کنم تا به حرفهایم گوش کند

به نام یگانه عالم

سارا فلاحی (روانشناس) در این باره چنین توضیح می دهد که به دلیل نوع تربیت و فرهنگ و حتی شرایط اجتماعی به دخترها آموزش داده شده تا بیشتر ساکت باشند و همین امر موجب شده تا زنان در مقایسه با مردان از بحث کردن بیشتر دوری کنند و حتی مؤدبانه تر از مردها صحبت نمایند و در کلمات آنها احساسات بیشتری موج بزند و حتی تحت تاثیر صحبتها ممکن است واکنش های هیجانی از آنها سر زند به ططور مثال بغض کردن ، گریه کردن و ...

این روانشناس با تأکید بر تفاوت دنیای مردها و زنها می گوید باید با توجه به این تفاوت، نوع صحبت با همسر خود را تغییر دهید تا آنها به حرفهایتان گوش کنند.

او می گوید اولین گام انتخاب زمان مناسب برای صحبت کردن با مردها است.

زمانی که آنها محو تماشای فیلم سینمایی، خواندن روزنامه، دیدن اخبار هستند و حتی شرایط روحی نامناسب که بیشتر مردها ترجیح می دهند سکوت کنند که با این شیوه سعی می کنند این شرایط را پشت سر بگذارند.

در شرایطی از این قبیل هیچ گاه به صحبت با آنها نپردازید.

دومین مرحله : مفید و مختصر حرف زدن است یعنی سعی کنید تمام مطلب در چند جمله به طور خلاصه و بدون شاخ و برگ دادن و کنایه داشتن بیان گردد.

درواقع رک و ساده و مؤدبانه صحبت کنید.

اودر ادامه می گوید سعی کنید موقع صحبت کردن از ابراز هیجانات و احساسات کمتری استفاده کنید علی الخصوص گریه کردن چون به طور ناخواسته پیام ناخوشایندی را به مردها انتقال می دهد.

اختصاصی پورتال آسمونی

نوشته از خانم سارا فلاحی (کارشناس ارشد روانشناسی)

ثبت نظر درباره «چگونه با همسر (مرد) خود صحبت کنم تا به حرفهایم گوش کند»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید