فلش (هدیه تبلیغاتی)

فلش (هدیه تبلیغاتی)

هدیه تبلیغاتی چیست؟

هدیه تبلیغاتی کالاهایی هستند که نام تجاری،لوگو و شعار یک مجموعه برروی آن قرار می‌گیرد که مجموعه ها به منظور معرفی برند یا محصول خود از هدایای تبلیغاتی استفاده مینمایند.

می توان به نمونه هایی ازهدایای تبلیغاتی از قبیل : سر رسید ، تقویم رومیزی، کیف ، جاکارتی و باد بزن ... اشاره کرد.

دراین بخش از آسمونی به معرفی فلش می پردازیم که نمونه ای از هدایای تبلیغاتی است.

 

فلش چیست؟

يکی از ويژگی های قابل توجه کامپيوتر ، قابليت ذخيره و بازيابی اطلاعات بر روی رسانه های ذخيره سازی مانند هارد ديسک ، فلاپی ديسک و ديسک های فشرده که نمونه های متداول در اين زمينه هستند می توان اشاره کرد. برخی از حافظه های جانبی دارای اين ويژگی مهمی دارند که می توان آنان را براحتی جابجا نمود و از داده های ذخيره شده بر روی آنان در مکان های متفاوتی استفاده کرد . به اين نوع از حافظه ها ، حافظه های Removable گفته می شود .

فلش ديسک و يا فلش درايو ، يکی از جديدترين دستگاه های ذخيره سازی اطلاعات است که با توجه به ويژگی های منحصر بفرد خود توانسته است در کانون توجه علاقه مندان قرار گيرد. حافظه استفاده شده در اين نوع دستگاه ها از نوع Solid State بوده و می توان هزاران مرتبه اطلاعاتی را بر روی آنان نوشت و يا حذف نمود.

ویژگی فلش دیسک ها

حافظه های فلش ، يکی از متداولترين نوع حافظه های Removable می باشند که از آنان در دستگاه های کوچکی نظير دوربين های ديجيتال ، PDA و يا فلش ديسک استفاده می گردد.

فلش ديسک های USB روشی سريع و آسان به منظور افزايش فضای ذخيره سازی را در اختيار کاربران قرار می دهند . اين نوع دستگاه ها با استفاده از ويژگی های Plug & Play بسادگی و از طريق يک پورت USB به کامپيوتر متصل می گردند .در زمانی که کامپيوتر روشن است می توان يک فلش ديسک را به پورت USB متصل و يا از آن جدا نمود .

پس از اتصال يک فلش ديسک به پورت USB کامپيوتر و شناسائی آن توسط سيستم عامل و نصب نرم افزارهای ضروری ، می توان بسادگی فايل های مورد نظر را بر روی آن ذخيره نمود . قدرت درايوهای فوق متاثر از پورت های USB می باشد . از درايوهای فلش USB به منظور اشتراک اطلاعات بين کامپيوترها و استفاده از فايل ها و اسناد مورد نظر در منزل و يا محل کار استفاده می گردد . حافظه های فوق دارای ظرفيت های متفاوتی بوده و می تواند تا چندين گيگابايت را شامل شود .

 

ثبت نظر درباره «فلش (هدیه تبلیغاتی)»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید