چه زمانی گوشی های هوشمند از رده خارج می شوند؟

چه زمانی گوشی های هوشمند از رده خارج می شوند؟
در ابتدا باید ببینیم آیا با دستگاه هایی مانند MP3 پلیر پرتابل ، دوربین های کامپکت ، CD پلیر ، نوار کاست و کامپیوتر های جیبی آشنایی دارید؟ آیا هنوز از این دستگاه ها استفاده می کنید؟ روزی این دستگاه ها  بسیار پر طرفدار بودند و کاربران زیادی داشتند اما حالا کمتر کسی هنوز از این دستگاه ها استفاده می کند. و دلیل عمده ی این اتفاق به میدان آمدن گوشی های هوشمند بود. به گزارش آسمونی ، قبل از ظهور گوشی های هوشمند برای هر کار از ابزار متفاوت استفاده می شد ولی بعد از انقلاب گوشی های هوشمند تمامی این امکانات در قالب گوشی های هوشمند در دسترس کاربر قرار گرفت. تا قبل از انقلاب گوشی های هوشمند در صورتی که نیاز به گرفتن عکس با کیفیت داشتیم باید به سراغ دوربین های کامپکت می رفتیم ، در صورتی که می خواستیم موسیقی گوش دهیم به سراغ MP3 پلیر و CD پلیر می رفتیم اما با ظهور موبایل های هوشمند تمامی این قابلیت ها در یک دستگاه ها مهیا شد. «پائولو پسکاتوره» تحلیل گر دنیای تکنولوژی درباره جایگزینی تلفن های هوشمند می گوید:
این جایگزین احتمالاً تلفیقی از فناوری‌ها و ویژگی‌هایی مانند واقعیت مجازی و افزوده، نمایشگرهای تعاملی و قدرت مبتنی بر فضای ابری خواهد بود. کاربران چنین محصولی بدون نیاز به استفاده از دستان خود و تنها با فرمان‌های صوتی می‌توانند تماس بگیرند، ویدیو تماشا کنند، موسیقی پخش کنند، گرمای محیط خانه را کنترل کنند و کارهایی از این قبیل. برای چنین گجتی، هر دیوار و سطحی می‌تواند به‌عنوان نمایشگر انجام وظیفه کند.
البته همین حالا هم چنین دستگاه های وجود دارند ، دستگاه هایی مانند آمازون اکو و گوگل هوم و الکسا فرمان های صوتی کاربر را دریافت می کند و کاربر بدون استفاده از دست می تواند کار های خود را انجام دهد اما هنوز به کمال خود نرسیده اند. تکنولوژی های پوشیدنی هم به تازگی مورد علاقه کاربران قرار گرفته اند. ساعت های هوشمندی که از سیم کارت پشتیبانی می کنند و تا حدی وابستگی به تلفن های هوشمند را کمتر می کند اما با این وجود نمی توانند تمام انتظاراتی که از تلفن های هوشمند می رود را برآورده کنند.

واقعیت افزوده

واقعیت افزوده اخیرا توانسته نظرات زیادی را به خود جلب کند اما هنوز نتوانسته است جایگاه خود را مستحکم کند با این وجود راه درازی برای پیشی گرفتن از تلفن های هوشمند دارد. پروژه گوگل گلس که به کاربران اجازه می دهد دنیای دیجیتال  را روی دنیای واقعی ببینند. در ابتدا پیش بینی می شد این محصول می تواند آینده ی تکنولوژی را متحول کند اما چپروژه در همان مراحل ابتدایی ماند و وارد فاز تولید انبوه نشد. این احتمال وجود دارد که جهش بعدی وسیله ای باشد که بتواند لایه های دیجیتال را بطور مستقیم به مغز منتقل کند با وجود اینکه این تکنولوژی بسیار دور از ذهن و ترسناک بنظر می رسد اما با نگاهی به گذشته میبینیمک که این امر غیر ممکن نیست. نظر «پسکاتوره» درباره این موضوع متفاوت است:
گوشی‌های هوشمند به بخش جدایی‌ناپذیر زندگی روزمره ما بدل شده‌اند و کاربران خواستار استفاده از گجت قابل لمس هستند. ما بیش از هر گجت دیگری، از گوشی‌های هوشمند استفاده می‌کنیم. کاربران دوست دارند بدون هیچ‌گونه دردسری ویدیوهای مختلفی تماشا کنند و به موسیقی‌های مختلفی گوش دهند. هیچ گجت دیگری نمی‌تواند به خوبی گوشی هوشمند چنین کارهایی را انجام دهد.
  بر اساس نظر «پسکاتوره»، تلفن های  هوشمند گجت های خاص و منحصر به فردی محسوب می‌شوند و محبوبیت زیادی بین کاربران دارند و کاربران برای انجام کارهای روزمره خود به این گجت‌ها وابسته هستند و به این زودی ها شاهد منسوخ شدن این دستگاه ها نیستیم.

به نظر شما چه دستگاهی جانشین تلفن های هوشمند می شود؟ در بخش نظرات با ما همراه باشید

منبع: Techradar

ثبت نظر درباره «چه زمانی گوشی های هوشمند از رده خارج می شوند؟»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید