هاشمی رفسنجانی: اداره باندی و جناحی کشور، شیوه‌ای موفق و ماندگار نیست

هاشمی رفسنجانی: اداره باندی و جناحی کشور، شیوه‌ای موفق و ماندگار نیست

 

تاریخ خبر: 1392/03/20

در بین کاندیداهای موجود اشخاصی هستند که در صورت برخورداری از پشتوانه رأی اکثریت مردم، می‌تواند با برنامه‌ریزی صحیح در دو عرصه سیاست داخلی و خارجی و استفاده از نیروهای مجرب و کاربلد از گروه‌های سیاسی مختلف عضو خانواده انقلاب به تدریج گره‌ها را باز و مشکلات را حل کند.

رفع تدریجی مشکلات سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی کشور، مستلزم به کارگیری نیروهای مجرب و با تجربه از همه سلایق فکری کشور و پرهیز از انحصارطلبی و تنگ‌نظری‌های متعصبانه است.

 

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی دیروز در دیدار با اعضای هیأت امنا و مدیران ارشد بنیاد بین‌المللی و مطالعاتی نهج‌البلاغه، با اعتقاد به اینکه مشکلات عدیده کشور در بخش‌های مختلف از این دوره به دولت جدید به ارث خواهد رسید، گفت: در بین کاندیداهای موجود اشخاصی هستند که در صورت برخورداری از پشتوانه رأی اکثریت مردم، می‌تواند با برنامه‌ریزی صحیح در دو عرصه سیاست داخلی و خارجی و استفاده از نیروهای مجرب و کاربلد از گروه‌های سیاسی مختلف عضو خانواده انقلاب به تدریج گره‌ها را باز و مشکلات را حل کند.

 

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام تأکید کرد: تجربه نشان داده است که اداره کشور به صورت باندی و جناحی، شیوه‌ای موفق و ماندگار برای آینده نیست و استفاده از همه سلایق در اداره کشور بدون تنگ‌نظری‌های متعصبانه باندی و جناحی و تعامل سازنده با دنیای خارج برای ترمیم سیاست خارجی می‌تواند راهگشا باشد.

 

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با تاکید بر ضرورت خلق حماسه سیاسی در کشور برای گزینش دولتی مقتدر گفت: هر فردی که، با رأی اکثریت مردم انتخاب شود و بتواند در این شرایط مسئولیت سنگین اداره کشور را بر عهده گیرد، باید از او حمایت و برای رفع مشکلات به وی کمک کرد.

 

در این دیدار که اعضای هیأت مدیره طرح ملی البرز نیز حضور داشتند، عبدالوحید مروجی مدیر طرح ملی البرز و چند تن از حاضران دیدگاه‌ها و نظرات خود را در مورد مسائل مختلف کشور به‌ویژه مشکلات استان البرز ارائه دادند.

ثبت نظر درباره «هاشمی رفسنجانی: اداره باندی و جناحی کشور، شیوه‌ای موفق و ماندگار نیست»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید