جشنواره چادرهای آسمانی

جشنواره چادرهای آسمانی

همانطور که می دانید در ایران و در دین اسلام چادر حجاب برتر است و به همین دلیل برای فراگیر کردن آن و تشویق افراد به استفاده از چادر، جشنواره های مختلفی برگزار می شود. آسمونی در این بخش به معرفی جشنواره چادرهای آسمانی می پردازد.

جشنواره چادرهای آسمانی

حجاب و عفاف از دستورات دینی است که با بسیاری از مسائل روز جامعه پیوند خورده و دارای ابعاد سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی است، اما امروز مقوله بی‌حجابی به یک آسیبی جدی در جامعه تبدیل شده است که نه تنها گریبان‌گیر افراد بی‌حجاب در جامعه شده که آسیب‌های ناشی از آن همه افراد جامعه را نیز دربر می‌گیرد.

در این راستا با توجه به اهمیت بحث حجاب و عفاف برای تمام اقشار جامعه به ویژه زنان و نقش تأثیرگذاری آن در معرفی به دیگران، امروز همزمان با آغاز هفته عفاف و حجاب نشست تخصصی جشنواره چادرهای آسمانی با بررسی رویکرد روانی و اجتماعی به موضوع حجاب و عفاف در شهرستان های مختلف برگزار می شود.

در این مراسم که با همکاری نیروی انتظامی، مراکز دانشگاهی و مؤسسات علمی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی برگزار می شود، ضمن جمع‌بندی از وضعیت موجود، زمینه‌های قانونی اجرای حجاب و عفاف در جامعه و بررسی نقش ساختارهای فرهنگی به ویژه مجموعه ناجا مورد بررسی قرار می گیرد.

ثبت نظر درباره «جشنواره چادرهای آسمانی»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید