حضور صابر ابر در آشپزخانه 100 مادربزرگ

حضور صابر ابر در آشپزخانه 100 مادربزرگ

به گزارش آسمونی:صابر ابر، بازیگر تئاتر و سینما در اثر «تا هفت‌خانه آن‌ور تر»، همراه و همنشین 100 مادر بزرگ از سراسر ایران شده و هنگام پختن غذا، پای صحبت‌ها و دردِدل های آنان نشسته ست. اثر جدید صابر ابر، کارگردان، نویسنده و بازیگر تئاتر و سینما با نام «تا هفت‌ خانه آن‌ورتر» که به تازگی منتشر شده است، از سه‌شنبه 20 شهریور، همزمان در شهرکتاب‌های سراسر ایران به فروش می‌رسد..

هم‌چنین مراسمی با حضور صابر ابر به بهانه انتشار «تا هفت خانه آن‌ور تر»،  دوشنبه 19 شهریور در شهرکتاب مرکزی ساعت 19 برگزار می‌شود.

«تا هفت خانه آن‌ورتر» که بر اساس طرح مشترک صابر ابر و آرش صادقی اجرا شده است، به روایت زندگی مادربزرگ‌هایی‌ از گوشه و کنار ایران و با تأکید بر آشپزی ایرانی می‌پردازد.

برای این پروژه 100 مادربزرگ از اقوام مختلف ایرانی و شهرهای گوناگون، برای آشپزی و معرفی یک غذای بومی انتخاب شده‌اند. اما آشپزی تنها هدف این پروژه نبوده، بلکه بهانه‌ای برای پرداختن به فرهنگ، آداب و رسوم اصیل خانواده‌های ایرانی و پاسداشت مقام مادربزرگ بوده است.

از میان 100 مادربزرگی که تصاویرشان ثبت و ضبط شده است، روایت 20 نفر در فیلم‌هایی مستقل و به صورت سریالی به نمایش در خواهد آمد. در این فیلم‌ها، گفت‌وگوهایی با مادربزرگ‌ها هنگام پختن غذا صورت گرفته و در کنار آشپزی، درباره خانه و کاشانه، علایق، سلایق، خاطرات و عواطف‌شان نیز صحبت‌هایی به میان آمده است.

«تا هفت خانه آن‌ورتر»، سه خروجی خواهد داشت که شامل یک کتاب مصورِ دو زبانه (فارسی و انگلیسی)، یک مستند سریالی که طی سفرهای پروژه از تک‌تک مادربزرگ‌ها تهیه شده و به‌صورت یک بسته فرهنگی در سه دی‌وی‌دی ارائه خواهد شد و همچنین یک تور نمایشگاهی خواهد بود. این تور در تاریخ هفتم مهرماه از تهران آغاز و سپس در شهرهایی چون اصفهان، شیراز و... برگزار می‌شود.

منبع: افکار نیوز

ثبت نظر درباره «حضور صابر ابر در آشپزخانه 100 مادربزرگ»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید