آستانه تحمل مردم پایین آمده، نباید سخت بگیریم و فضای اجتماعی را تنگ کنیم

آستانه تحمل مردم پایین آمده، نباید سخت بگیریم و فضای اجتماعی را تنگ کنیم

به گزارش آسمونی:واکنش نماینده مردم تهران به خودسوزی مردی در شهرداری در گفت‌وگو با خبرفوری:

نباید به مردم سخت بگیریم و فضای اجتماعی را تنگ کنیم‌/ آستانه تحمل مردم پایین آمده است‌

نماینده مردم تهران معتقد است که خودکشی و خودسوزی محصول اتفاقات جامعه است و فارغ از نگاه روانکاوانه نباید آن را از مصایب جامعه جدا دانست.

صبح دیروز مردی بهم همراه خانواده خود در مقابل ساختمان شهرداری تهران خودسوزی کرد. اقدامی که با واکنش‌های متعددی روبه‌رو شد. نماینده مردم تهران اما در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبر فوری این ماجرا را فارغ از مصادیق روانشناسانه یک پدیده اجتماعی دانست.

پروانه سلحشوری در اینباره گفت: از منظر جامعه شناسی وقتی این ماجرا بررسی می‌شود متوجه می‌شوید که نابه‌سامانی‌های اجتماعی در رخدادهای این چنینی تاثیر به سزایی دارد و خصوصیات اخلاقی فرد به تنهایی تاثیر گذار نیستند.

نماینده مردم تهران درباره تاثیرات مشکلات جامعه ما در اتفاقات اینچنینی توضیح داد: جامعه ما اوضاع اقتصادی نابه‌‌سامانی دارد. شادی و نشاط ندارد. اتفاقات این چنینی هم استیصال و ناتوانی مردم را نشان می‌دهد.

سلحشوری درباره مفهوم خودکشی به عنوان یک پدیده اجتماعی توضیح داد: شرایط اجتماعی چنین محصولی به بار می‌آورد. خودسوزی و خودکشی هرکدام یک پدیده اجتماعی محسوب می‌شوند.

وی درباره اقداماتی که مسوولین برای افزایش نشاط و شادی در جامعه انجام دهند گفت: من در نطق امروز هم اشاره کردم ٬ بسته حمایتی از طبقه محروم می‌تواند در این زمینه راهگشا باشد.

نماینده مردم تهران ادامه داد: نباید به مردم سخت بگیریم٬ فضای اجتماعی را تنگتر نکنیم٬ باید مردم را همینطور که هستند بپذیریم.

سلحشوری در پایان تاکید کرد: به نظر می‌آید که آستانه تحمل مردم پایین آمده است ما باید سعی کنیم فاصله دولت و مردم را کم کنیم. اعتماد مردم به حاکمیت را بالا ببریم. اعتماد که بالا برود قطعا تحمل مسایل و سختی‌ها آسانتر خواهد بود.

منبع: خبر فوری

ثبت نظر درباره «آستانه تحمل مردم پایین آمده، نباید سخت بگیریم و فضای اجتماعی را تنگ کنیم»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید