طوفان "جبی" وارد ژاپن شد / طوفان، فرودگاه بین‌المللی اوساکا را زیر آب برد

طوفان "جبی" وارد ژاپن شد / طوفان، فرودگاه بین‌المللی اوساکا را زیر آب برد

به گزارش آسمونی:با ورود طوفان جبی به ژاپن که گفته می‌شود قدرتمندترین طوفان طی 25 سال اخیر در این کشور است، فرودگاه بین‌المللی «کانزای» در شهر اوساکا زیر آب رفت و همه پرواز‌های آن لغو شد.

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، با ورود طوفان جبی به ژاپن که گفته می شود قدرتمندترین طوفان طی 25 سال اخیر در این کشور است، فرودگاه بین المللی «کانزای» در شهر اوساکا زیر آب رفت و همه پروازهای آن لغو شد.

بر اساس گزارش منابع ژاپنی، پارکینگ و چند باند فرودگاه بر اثر بارش های سیل آسا کاملا زیر آب رفته است. مرکز هواشناسی فرودگاه، سرعت وزش باد که با بارش شدید باران همراه است را 209 کیلومتر در ساعت ثبت کرده است.

با تشدید قدرت طوفان، دولت ژاپن از شهروندان برخی مناطق آسیب پذیر خواست تا محل زندگی خود را ترک کرده و به پناهگاه ها بروند. در حال حاضر، بخش های غربی ژاپن کاملا تحت تاثیر بارش های سیل آسای طوفان جبی قرار دارد.

طوفان خسارات گسترده ای را نیز برجای گذاشته است. شدت وزش باد یک تانکر سوخت را به سمت پل ارتباطی شهر با فرودگاه کشاند و موجب فرو ریختن بخش هایی از پل شد.

با شدت گرفتن طوفان در بخش های غربی ژاپن، شینزو آبه، نخست وزیر این کشور حالت فوق العاده اعلام کرد و خواستار همکاری گروه های کمک رسانی شد. طوفان جبی با درجه 5 پرقدرت ترین طوفان طی 25 سال گذشته در ژاپن است که امروز وارد بخش های غربی این کشور شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ثبت نظر درباره «طوفان "جبی" وارد ژاپن شد / طوفان، فرودگاه بین‌المللی اوساکا را زیر آب برد»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید