استخدام منشی و پاسخگوی تلفن

استخدام منشی و پاسخگوی تلفن
در این مقاله از آسمونی در بخش استخدام مشاغل ، به معرفی شغل منشی و پاسخگوی تلفن برای کسانی که به دنبال آگهی استخدام منشی و پاسخگوی تلفن هستند، می پردازیم. قصد داریم در این مقاله همه ابعاد شغل منشی و پاسخگوی تلفن از جمله، معرفی شغل منشی و پاسخگوی تلفن ، وظایف شغل منشی و پاسخگوی تلفن ، بازار کار شغل منشی و پاسخگوی تلفن و ... را بررسی کنیم. از شما همراهان عزیز آسمونی دعوت می کنیم تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید.

معرفی شغل منشی و پاسخگوی تلفن (استخدام منشی و پاسخگوی تلفن)

آسمونی : شما به عنوان منشی می توانید در بخش اداری یا دفتری هر سازمان یا شرکت دولتی و خصوصی مشغول به کار شوید. با کسب تجربه و مهارت بیشتر می توانید به رده های کارشناس یا مدیر اداری دست یابید. در خصوص وضعیت بازارکار و میزان استخدام شغل منشی گری در ایران، آمار و ارقام دقیقی منتشر نشده است اما به طور کلی با توسعه کسب و کار و رونق اقتصادی که به تبع آن فعالیت شرکت ها و سازمان ها افزایش یافته و کارآفرینی بهبود می یابد، نیاز اشخاص، شرکت ها و سازمان ها به کارکنان دفتری از جمله منشی نیز افزایش خواهد یافت.

مهارت لازم برای شغل منشی و پاسخگوی تلفن (استخدام منشی و پاسخگوی تلفن)

  • مهارت های نوشتاری و گفتاری خوب – به دلیل ارتباط کاری زیاد با کارکنان شرکت (سازمان) و مخصوصا مدیریت ارشد
  • مهارت سازماندهی و مدیریت زمان – به دلیل مسئولت تنظیم زمان جلسات مدیریت و برقراری هماهنگی بین مدیران و مسئولین بخش های مختلف و …
  • مهارت در تایپ، کار با برنامه های مورد نیاز کامپیوتری
  • آشنایی با دستور زبان و نحوه نامه نگاری – زیرا در خیلی از شرکت ها نامه های اداری توسط منشی تایپ می شود.
  • دقت و توجه به جزئیات
  • توانایی تحمل فشار کاری زیاد و انجام به موقع کارها
  • توانایی کار تیمی – زیرا مسئول دفتر یا منشی در بسیاری از شرکت ها بیشترین ارتباط را با سایر افراد داخل یا خارج از شرکت بر عهده دارد و لازم است بتواند با آنها تعامل مثبت و سازنده ای داشته باشد.
  • رازداری –  زیرا منشی نزدیکترین شخص به مدیر است و رازداری از ویژگی های مهم او برای مدیریت به حساب می آید.

رشته های تحصیلی مناسب برای شغل منشی و پاسخگوی تلفن (استخدام منشی و پاسخگوی تلفن)

آسمونی : برای منشی یا مسئول دفتر شدن، معمولا نیاز به تحصیل در یک رشته خاص نمی باشد. البته به تازگی رشته هایی تخصصی مانند امور دفتری و منشی گری در برخی از دانشگاه های کشور راه اندازی شده است. عموما افراد دارای مدرک کاردانی، کارشناسی و یا کارشناسی ارشد در رشته های مختلف می توانند منشی یا مسئول دفتر شوند. البته رشته هایی مانند حسابداری، مدیریت، روانشناسی و … بیشتر برای شغل منشی گری مورد نظر کارفرماها هستند. در برخی شرکتها و موسسات، مدرک منشی در درجه پایین تری از اهمیت قرار دارد و داشتن دیپلم کافی است. این قبیل شرکتها معمولاً برای ویژگیهای دیگر منشی (مثل داشتن روابط عمومی بالا و برخورد مناسب، وضعیت ظاهری و آراستگی، مهارتهای تایپ و پاسخگویی تلفن، توانایی انجام هماهنگی های فشرده و سنگین مثلا در زمان برگزاری همایشها و جلسات) اهمیت بیشتری قائلند.

شخصیت شناسی شغل منشی و پاسخگوی تلفن (استخدام منشی و پاسخگوی تلفن)

در یک انتخاب شغل صحیح و درست، عوامل مختلفی از جمله ویژگی های شخصیتی، ارزش ها، علایق، مهارت ها، شرایط خانوادگی، شرایط جامعه و … برای هر فرد باید در نظر گرفته شوند. یکی از مهم ترین این عوامل ویژگی های شخصیتی می باشد. شناخت درست شخصیت هر فرد فرآیندی پیچیده و محتاج به تخصص و زمان کافی است. البته هر فردی ویژگی های منحصربه فرد خود را دارد، حتی افرادی که به نوعی تیپ شخصیتی مشابه دارند، باز هم در برخی موارد با یکدیگر متفاوت هستند. به طور کلی همیشه افراد موفقی از تیپ های شخصیتی مختلف در تمام مشاغل هستند و نمی توان دقیقا اعلام کرد که فقط تیپ های شخصیتی خاصی هستند که در این شغل موفق می شوند. اما طی تحقیقاتی که صورت گرفته تیپ های شخصیتی ای که برای این شغل معرفی می شوند، عموما این کار را بیشتر پسندیده و رضایت شغلی بیشتری در آن داشته اند.

شخصیت شناسی شغل منشی و پاسخگوی تلفن (استخدام منشی و پاسخگوی تلفن) بر اساس تست  MBTI

ISFJ این تیپ شخصیتی توان خوبی در سازماندهی داشته و توجه زیادی به جزئیات دارد. آسمونی : ESFP این تیپ شخصیتی دوست دارد با مردم در ارتباط باشد. این تیپ شخصیتی حداکثر تلاش خود را برای رفع خواسته های مراجعان انجام می دهد. او به جزئیات توجه زیادی دارد.

وضعیت استخدام این شغل در برخی از کشورهای جهان به شرح زیر است :

آمریکا - یش بینی می شود میزان استخدام منشی بین سالهای 2010 تا 2020، رشد 12 درصدی خواهد داشت. در حالی که متوسط این رشد برای همه مشاغل 14 درصد می باشد. استرالیا - در بازه زمانی 5 سال قبل،  میزان استخدام منشی ها رشد منفی 29 درصدی داشته و روند کاهشی در آینده برای آن پیش بینی می شود.

حقوق و درآمد شغل منشی و پاسخگوی تلفن (استخدام منشی و پاسخگوی تلفن)

در جدیدترین پژوهش صورت گرفته توسط تعدادی از متخصصان شغلی کشور، گروه های مختلف شغلی از نظر درآمدی مورد بررسی قرار گرفته اند. آسمونی : بر این اساس متوسط حقوق و درآمد منشی/مسئول دفتر در گروههای شغلی مختلف استخراج شده است. مطابق با این تحقیق حقوق منشی/مسئول دفتر که به عنوان کارشناس در حوزه های مختلف مشغول بکار است، در شرکتهای کوچک به طور متوسط بین 800000 تومان تا 2600000 تومان و در شرکتهای بزرگ بین 900000 تومان تا 3500000 تومان می باشد. البته توجه داشته باشید که این تفاوت درآمدها به میزان سابقه کاری، تجربه و تخصص افراد، حوزه های مختلف کاری، نوع شرکت، شهر محل کار و .... بستگی دارد.

درآمد این شغل در برخی از کشورهای جهان عبارتند از :

استرالیا - میزان متوسط درآمد سالیانه در این شغل  47.300 دلار (قبل از کسر مالیات) می باشد. انگلستان - میزان متوسط درآمد سالیانه برای  افراد تازه کار بین 17.000 تا 21.500 دلار،  برای افراد با تجربه بین 23.000 تا 29.000 دلار  و  برای منشی های خصوصی و با وظایف خاص تا 38.000 دلار می باشد.  

ثبت نظر درباره «استخدام منشی و پاسخگوی تلفن»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید