ساده ترين راه براي آنکه خانه تان متفاوت شود

ساده ترين راه براي آنکه خانه تان متفاوت شود

 

 

اگر در جستجوي راهي ساده و کاربردي براي تغيير فضاي منزل هستيد و دوست داريد خانه تان را متحول کنيد، پيشنهاد مي کنيم براي شروع با تغيير پرده ها شروع کنيد. بي شک انتخاب پرده و تعويض آن يکي از ساده ترين و ارزان ترين روش هايي است که مي توانيد به واسطه آن تحولي بزرگ در فضاي خانه و تک تک اتاق هاي آن به وجود آوريد.

 

پارچه هاي بافت دار براي پذيرايي

 

از آن جا که اتاق پذيرايي محلي براي گردهمايي اعضاي خانواده و فاميل است پيشنهاد مي کنيم، براي انتخاب پرده مناسب براي اين اتاق سنگ تمام بگذاريد و سراغ پارچه هايي خوش آب و رنگ و بافت دار برويد. حتما براي انتخاب پرده اتاق پذيرايي پرده هايي با طراحي متفاوتي را انتخاب کنيد. سعي کنيد از پرده هاي 2 تا 3 لايه براي افزايش زيبايي اتاق پذيرايي استفاده کنيد. براي اين منظور مي توانيد علاوه بر استفاده از پارچه ساتن از حرير يا تور نيز براي افزايش زيبايي اتاق پذيرايي تان بهره ببريد. به اعتقاد کارشناسان طراحي داخلي انتخاب پرده هاي والان دار با پارچه هاي بافت دار مي تواند نقش موثري در ايجاد تغيير در فضاي اتاق پذيرايي داشته باشد.

 

 

پرده اي که بايد شمعي باشد

 

مهم ترين ويژگي پرده اي که براي حمام و سرويس بهداشتي خود انتخاب مي کنيد قابليت شستشوي ماهانه است. اين پرده از آن جهت که در فضاي نمناک و مرطوب قرار دارد، دائم در معرض جذب باکتري ها و آلودگي هاست. از اين رو بايد جنس و نوع آن را به گونه اي انتخاب کرد که قابليت نگاه داشتن رطوبت را در خود نداشته باشد و به اصطلاح «شمعي» باشد. اما درباره رنگي که براي پرده سرويس بهداشتي انتخاب مي کنيد بهتر است سراغ رنگ هاي گرم برويد تا بتوانيد به کمک آنها انرژي مرطوب آب را در حمام خنثي کنيد.

 

براي آن که اشتها تحريک شود

 

اگر تصميم داريد پرده هاي آشپزخانه را تغيير دهيد، حتما سراغ يک طرح ساده با رنگ گرم برويد. انتخاب رنگ هاي نارنجي، قرمز و زرد از جمله بهترين هاست. از آن جا که فضاي آشپزخانه محلي براي گرد آمدن اعضاي خانواده است، توصيه مي کنيم از رنگ هاي گرم که موجب افزايش نشاط و صميميت ميان افراد خانواده مي شود، انتخاب کنيد. به اعتقاد کارشناسان استفاده از رنگ هاي گرم مانند قرمز در فضاي آشپزخانه يا اتاق ناهارخوري موجب افزايش اشتهاي اعضاي خانواده به ويژه کودکان مي شود. طرح ها و مدل هاي ساده براي پرده پنجره آشپزخانه مناسب ترين انتخاب است، زيرا سادگي پرده در آشپزخانه اي که مملو از وسايل و ابزار مختلف است مي تواند به آرامش فضا بيشتر کمک کند. هم خواني رنگ پرده با ديوارها و کابينت و مقاومت آن در برابر شستشو از ديگر نکاتي است که بايد براي انتخاب پارچه مناسب براي پرده آشپزخانه به آن توجه کنيد.

 

براي آن که خوب بخوابيد

 

براي تعويض پرده اتاق خواب دنبال رنگي متفاوت برويد. بهترين رنگ ها براي انتخاب پرده رنگي است که با رنگ روتختي يا رنگ ديوار اتاق خواب تناسب داشته باشد. از طرفي پرده اتاق خواب بايد ضخامت لازم را داشته باشد تا مانع از نفوذ نور به داخل اتاق شود. از اين رو به شما پيشنهاد مي کنيم براي انتخاب پرده مناسب سراغ پارچه هاي ضخيم برويد. اگر تا امروز در اتاقتان از رنگ هاي نارنجي، کرم شکلاتي يا قهوه اي براي پرده استفاده کرده ايد، مي توانيد اين بار رنگ هايي مثل بنفش يا صورتي را انتخاب کنيد. انتخاب اين رنگ ها علاوه بر آن که جلوه متفاوتي به اتاق خواب تان مي بخشد، مي تواند تاثير زيادي در بهبود کيفيت خواب تان نيز داشته باشد، زيرا متخصصان رنگ درماني بر اين باورند که انتخاب رنگ بنفش يا صورتي مي تواند به لحاظ روحي ذهن را دعوت به آرامش کند.

 

به روحيه فرزندتان توجه کنيد

 

براي انتخاب پرده اتاق خواب کودک بهترين نکته توجه به خلقيات و روحيات فرزندتان است، بنابراين براي انتخاب پرده مناسب کافي است به قهرمان ها و شخصيت هاي محبوب و مورد علاقه فرزندتان توجه کنيد. گاهي مي توانيد با انتخاب يک پارچه مناسب با طرح هاي زيبا و کارتوني علاقه کودک تان را به حضور در اتاقش افزايش دهيد و بر زيبايي اتاق او بيفزاييد. به عنوان مثال، اگر براي اتاق پسر 7-6 ساله تان در جستجوي پرده اي مناسب هستيد، مي توانيد به شخصيت هاي محبوب او توجه کنيد. «اسپايدر من»(مرد عنکبوتي) از جمله محبوب ترين شخصيت ها نزد پسربچه هاست. مي توانيد با انتخاب پرده اي با طرح«اسپايدر من» به افزايش زيبايي اتاق کودکان بپردازيد.
 

ثبت نظر درباره «ساده ترين راه براي آنکه خانه تان متفاوت شود»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید