جدایی پرنس هری از خانواده سلطنتی بریتانیا + بیوگرافی و عکس

جدایی پرنس هری از خانواده سلطنتی بریتانیا + بیوگرافی و عکس
شاهزاده هری-prince harry شاهزاده هری-prince harry پرنس هری، پسر کوچک چارلز و دایانا، شاهزاده و شاهدخت ولز و نوه ملکه انگلیس الیزابت دوم است. همسر او مگان مارکل بازیگر سابق آمریکایی است. آنها پسری به نام آرچی مونتباتن-ویندسور دارند. با آسمونی همراه باشید تا با این شاهزاده جوان بیشتر آشنا شوید و خبرهای پیرامون او را مطلع شوید. جدایی پرنس هری و مگان مارکل از خانواده سلطنتی جدایی پرنس هری و مگان مارکل از خانواده سلطنتی پرنس هری و مگان مارکل تصمیم گرفتند از خانواده سلطنتی بریتانیا جدا شوند شاهزاده هری و همسرش مگان مارکل در اولین روزهای ژانویه 2020 با خبر جدایی خود از خانواده سلطنتی و استعفا از انجام وظایف پادشاهی خبرساز شدند و خانواده سلطنتی را متعجب کردند. ظاهرا ملکه الیزابت دوم از این موضوع بی‌خبر بوده است. این زوج در بیانیه‌ای غافلگیر کننده اعلام کردند که قصد دارند زمان زندگی خود را بین بریتانیا و آمریکای شمالی تقسیم کرده و روابط گسترده خود با مطبوعات را حذف کنند. این زوج در بیانیه خود اعلام کردند: ما قصد داریم از خانواده سلطنتی جدا شده، کار کنیم و استقلال مالی خود را به دست آوریم. ما همچنان وفاداری خود به ملکه را حفظ می‌کنیم. کاخ باکینگهام در بیانیه خود اعلام کرد: ما میل آنها به رویکردهای متفاوت را درک می‌کنیم اما این موضوع بسیار پیچیده است و نیاز به زمان دارد. بیوگرافی پرنس هری بیوگرافی پرنس هری هری فرزند دوم چارلز و دیانا، روز 15 سپتامبر 1984 در بیمارستان سنت مری در محله پدینگتون لندن به دنیا آمد و 21 دسامبر همان سال در کلیسای سنت جورج شهر ویندزور در غرب لندن توسط دکتر رابرت رانسی، اسقف اعظم کانتربری غسل تعمید داده شد.

شاهزاده هری پسر کوچک (چارلز وارث و پسر ارشد الیزابت دوم) و (دایانا 31 اوت 1997 درگذشت) و برادر پرنس ویلیام است.

پرنس هری در لندن در کودکستان "جین مینورز" و مدرسه "ودربی" آموزش دید. بعد به مدرسه "لودگرو" در بارکشر، شهرستانی در جنوب شرقی انگلستان رفت، جایی که برادر بزرگش هم در آن درس می‌خواند. او تحصیلاتش را در کالج "ایتن" ادامه داد و با نمره "بی" در هنر و "دی" در جغرافی فارغ‌التحصیل شد.

هری 31 اوت 1997 میلادی مادرش دایانا را بر اثر سانحه تصادف از دست داد . هری در آن زمان 12 ساله بود و پدر و مادرش قبلا از هم جدا شده بودند . او یک بار در مصاحبه ای گفته بود بعد از مرگ مادرش احساس تنهایی میکرده و این افسردگی و تنهایی تا بزرگسالی با او همراه بوده است .

هری بعد از کالج در تحصیلاتش یک سال وقفه انداخت. او در این مدت به استرالیا، آرژانتین و آفریقا سفر کرد و وقتش را به کارهای خیریه گذراند. او سال 2006 به همراه سئیسو، شاهزاده لسوتو، کشوری در جنوب آفریقا بنیاد خیریه خودش به نام "Senteble" را تأسیس کرد. هدف این خیریه کمک به کودکان آسیب‌پذیر لسوتو است، کشوری که هری بخشی از این یک سال را در آن گذراند.

پرنس هری در سال 2002 وقتی 18 ساله شد، نشان سلطنتی خاص خودش (Coat of Arms) را از ملکه الیزابت دریافت کرد. هری که خود در طراحی این نشان همکاری داشت، برخی نمادهای نشان خانوادگی مادرش را در آن به کار برد.

هری بعد از یک سال دوری از تحصیل، به دانشکده نظامی سلطنتی "سندهرست" رفت تا برای کار در ارتش بریتانیا آماده شود. نام نظامی او کاپیتان هری ولز بود. هری ده سال به طور تمام وقت در ارتش بریتانیا انجام وظیفه کرد و در دو عملیات در افغانستان حضور داشت. بعد از عمویش، شاهزاده اندرو که در جنگ فالکلند در 1982 خلبان هلیکوپتر بود، هری اولین عضو خاندان سلطنتی است که تجربه حضور در برخوردهای نظامی را داشته.

هری سال 2011 به قطب شمال سفر کرد. هدف او بالابردن سطح آگاهی مردم نسبت به سربازان زخمی نیروهای مسلح بریتانیا بود. او در این سفر با بنیاد خیریه‌ای با نام " راه رفتن با زخمی‌ها" (Walking with the Wounded) همکاری کرد.

پرنس هری در مراسم ازدواج شاهزاده ویلیام با کاترین میدلتون، دوشس کمبریج که سال 2011 در کلیسای وستمینیستر برگزار شد، ساقدوش برادرش بود. او اعتراف کرد که قبل از ازدواج برادرش دلهره زیادی داشته: "به اندازه خود ویلیام هیجان زده بودم."

ازدواج پرنس هری و مگان مارکل :

هری، شاهزاده بریتانیا و مگان مارکل، ستاره سینمای آمریکا در شهر ویندزور برکشایر، در حومه لندن، ازدواج کردند. این مراسم روز شنبه 19 می 2018 با حضور خانواده سلطنتی و بیش از 600 مهمان سرشناس در کلیسای تاریخی سنت جورج برگزار شد. مگان در لباس عروسی سفید ژیوانشی و احاطه شده در رزهای سفیدی که یادآور پرنسس دایانا مادر شاهزاده هری است، دست در دست پرنس چارلز و در حضور ملکه الیزابت دوم و همسرش پرنس فلیپ، وارد کلیسای قرون وسطایی سنت جورج شدند و در حضور صدها نفر به هری شاهزاده بریتانیا، و ششمین نفر در ردیف تصاحب تاج و تخت بریتانیا، بله گفت. ساقدوش پرنس هری، برادر بزرگترش، پرنس ویلیام بود. دو فرزند خردسال ویلیام و کیت، شاهزاده جورج و شاهزاده شارلوت، جزو شش ساقدوش خردسال عروس بودند. بیش از صد هزار نفر برای تماشای کالسکه سلطنتی حامل عروس و داماد وارد شهر ویندزور شده‌ بودند و هزار نفر هم در قلعه برای تماشای ورود و خروج عروس و داماد، خانواده ی سلطنتی و مدعوین، حضور داشتند.

پرنس هری و پسرش آرچی مونتباتن-ویندسور پرنس هری و پسرش آرچی مونتباتن-ویندسور

ثبت نظر درباره «جدایی پرنس هری از خانواده سلطنتی بریتانیا + بیوگرافی و عکس»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید