فنون امتحان دادن (مواردی که باید قبل از امتحان دادن مد نظر داشت)

فنون امتحان دادن (مواردی که باید قبل از امتحان دادن مد نظر داشت)

1- از معلم خود بپرسيد چه انتظاري از شما دارند و شما بايد روي چه مواردي بيشتري كار كنيد و امتحانات چگونه است .

 

2- هر چه زودتر برای مرور مطالب درسی برنامه ریزی کنید (اختصاص چند جلسه کوتاه برای مرور مطالب ، از یک جلسه طولانی مؤثر تر خواهد بود).

 

3- هر بار که امتحان در پیش است قواعد حفظ سلامتی و بهداشت تن را شدیدا مراعات کنید از خوردن غذا صرف نظر نکنید. روز قبل از امتحان باید از غذاهای پر کالری استفاده کرد که حجم کمی هم داشته باشند.

 

4- مرور مطالب به معنای دوباره خوانی و یا حفظ کردن مطالب و فرمول ها در آخرین دقایق نیست،  بلکه اگر قبلا به خوبی درس خوانده باشید ،برای مرور کافی است که به یادداشت ها نگاهی انداخته و زیر مطالب مهم را خط بکشید و یا آنها را از ذهن بگذرانید.

 

5- اوراق امتحانی گذشته خود (نوبت اول –مستمر دوم و غیره)  را به دقت خوانده و مرور کنید تا اشتباهاتی که در آنها داشته اید دوباره تکرار نکنید.

 

6-  شب امتحان حداقل 8-7ساعت خواب آرام داشته باشيد، لازم است چندساعت قبل ازامتحان مطالعه قطع شودتاذهن شما استراحت كند.

 

7- حتما در جلسات آخر درس،  پیش از امتحان در کلاس شرکت کنید  ، اغلب معلمان مطالب امتحان را در جلسات  آخر مرور می کنند  و درباره امتحانات توضیح می دهند.

 

8- بیشتر وقت خود را صرف سازمان دادن و از نو بیان كردن اندیشه ها بكنید. مطالب را به زبان خود بیان كنید. اگر این كار را پیش از امتحان نمی توانید انجام دهید، احتمالاً به هنگام امتحان هم قادر به انجام آن نخواهید بود.

 

9- بعد از اینکه تمامی مطالب را مرور کردید ، شب قبل از امتحان به مرور خیلی کوتاه و سریع تمام مطالب بپردازید و سپس با آسودگی خیال و اطمینان خاطر بخوابید .

 

10- از اضطراب های متفرقه بکاهید ،  مثلا اگر امتحان قبلی رضایت بخش نبوده است به آن نیندیشید و تحلیل امتحان قبلی را به فرصت مناسب خودش موکول نمایید.   

 

11- موقع مطالعه حتما لباس راحت بپوشید.

 

12- بکوشید تا آرامش خود را حفظ کنید. هیجان و اضطراب مانع تمرکز حواس است.

نظرات 1


ثبت نظر درباره «فنون امتحان دادن (مواردی که باید قبل از امتحان دادن مد نظر داشت)»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید