25 آوریل ، پایان حفر کانال سوئز برای اتصال دریای مدیترانه به دریای سرخ

25 آوریل ، پایان حفر کانال سوئز برای اتصال دریای مدیترانه به دریای سرخ

آسمونی : بيش از 23 قرن بعد، اوج‌‏گيری رقابت‌‏های انگلستان و فرانسه در قرن نوزدهم و تلاش هر كدام از آن‌ها در برتری‌جويى نظامی-تجاری باعث شد تا بار ديگر اين طرح عنوان شود و اين بار فرانسه به عنوان یک قدرت صنعتی-نظامی در صدد برآمد تا ساخت اين كانال را عملی کند.

آبراه سوئز به رغم مخالفت دولت انگلستان كه نمی‌خواست دسترسی ديگران به هند آسان شود، به مدیریت «فرديناند دو لسپس Ferdinand de Lesseps» دیپلمات فرانسوی و کمک مهندسان این کشور ساخته شد. حفر اين آبراه كه بعدا انگليسی‌ها در آن شریک شدند، از 25 آوريل 1859 میلادی آغاز شد و عمليات مربوط به ساختن آن ده سال طول كشيد و 400 ميليون فرانک فرانسه هزينه داشت.

علت حفر كانال سوئز توسط فرانسه اين بود كه در آن زمان، سرزمين مصر تحت استعمار فرانسه قرار داشت و با حفر اين كانال، راه ارتباط دريايى اروپا به طرف ساحل شرقی قاره افريقا و شبه قاره هند و شرق آسيا بسيار كوتاه شد. اين كانال منافع اقتصادی ويژه‌‏ای برای مصر فراهم آورد و تجارت منطقه را تحت تأثير قرار داد چرا كه مسير عبور كالا از آسيا و اقيانوسيه به اروپا را بسيار كاهش می‌داد. هم‏چنين كانال سوئز مرز بين دو قاره آسيا و آفريقا به شمار می‌رود.

سایت آسمونی : 24 قرن پيش از ايجاد اين آبراه، به ابتكار و تصميم داريوش بزرگ یک آبراه ميان دريای سرخ و رود نيل ساخته شد تا كشتی‌ها از خليج فارس به مديترانه رفت و آمد كنند. «ناپلئون بناپارت» پس از تصرف مصر، نخستين رهبری بود كه ضرورت ايجاد چنين آبراهی را احساس و اعلام كرده بود.

در سال 1956 میلادی، در پی ملی شدن آبراه سوئز كه در كنترل انگلستان و فرانسه بود، از سوی دولت وقت مصر به رهبری «جمال عبدالناصر»، دولت‌های انگلستان، فرانسه و اسرائيل بر ضد مصر وارد جنگ شدند كه ترس از مداخله شوروی در اين جنگ به حمايت از مصر و تبديل آن به یک جنگ جهانی سبب شد كه زود به پايان برسد.

«فردیناند دولسپوس» پس از اتمام كار آبراه سوئز، از سال 1879 میلادی، دست به ساختن آبراه پاناما (ميان دو اقيانوس اطلس و آرام) زد كه در 18 نوامبر سال 1903 امتياز آن به آمريكا واگذار شد.

پورتال آسمونی : سازنده آبراه پاناما با اين كه هنوز كاملا تكميل نشده بود، در سال 17 نوامبر سال 1913 میلادی (سالروز گشايش آبراه سوئز) یک كشتی از آن آبراه عبور داد. وی در هفتم ژوئن سال بعد، كشتی ديگری را كه «لوئيس» نامگذاری شده بود از آبراه پاناما گذرانيد و اين آبراه از دوماه بعد یعنی 15 آگوست سال 1914 میلادی به روی رفت و آمد كشتی‌ها باز شد. آبراه پاناما 80 كيلومتر طول و 100 تا 300 متر عرض دارد و دارای سه لاک است.

ثبت نظر درباره «25 آوریل ، پایان حفر کانال سوئز برای اتصال دریای مدیترانه به دریای سرخ»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید