تراکتورسازی 0 - 1 الاهلی عربستان ؛ باخت غریبانه میزبان

تراکتورسازی 0 - 1 الاهلی عربستان ؛ باخت غریبانه میزبان
تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز که به عنوان میزبان در عمان میهمان الاهلی بود با یک گل مقابل این تیم شکست خورد تا اولین شکست ساغلام رقم بخورد. به گزارش آسمونی ، تیم فوتبال تراکتورسازی مقابل الاهلی عربستان اولین دیدار آسیایی خود را در عمان به عنوان میزبان پشت سر گذاشت و با یک گل مقابل این تیم شکست خورد. این دیدار در نیمه ی اول با تساوی بدون گل پایان یافت ولی در نیمه ی دوم شاگردان ساغلام روی یک ضربه ی ایستگاهی غافلگیر شدند تا در روزی که تراکتورسازی از حمایت هوادارانش محروم شده بود، اولین شکست ساغلام پس از حضور در فوتبال ایران رقم بخورد و رقابت های آسیایی برای دومین نماینده ی ایران نیز مانند ذوب آهن با شکست آغاز شود. هفته اول مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا 2018، دوشنبه 23/11/96، ساعت 19:00، ورزشگاه السیب عمان. داور: آیدا جومپی؛ کمک داور اول: یاگی آکانه، کمک داور دوم: ساتوشی کارکای؛ داور چهارم: محمود المجرافی از عمان؛ ناظر داوری: والتر پریرا از هند.

کارت زرد :

محمد ایران‌پوریان(48)- رضا شربتی (60) از تراکتورسازی الامری(45) از الاهلی عربستان

ترکیب تراکتورسازی:

یوردی آلمیدا محمد ایرانپوریان محمد نادری مهدی زاده رضا شربتی مهدی کیانی مهدی مهدی پور دانیال اسماعیلی فر(79 فرزاد حاتمی) احسان پهلوان محمد ابراهیمی(66 سلیمان کرپیچ) ارسلان مطهری سرمربی: ارطغرول ساغلام

ترکیب الاهلی:

یاسر عبدالله مسلم ولید راشد میلیگان عبدالحکیم فتیر(8 کلودمیر) حسین علی المغاوی مهند عسیری(75 زکریا) صالح الامری عقیل الصحابی سعید الموالید منصور الحربی عبدالفتاح اسیری(86 الشمرانی) سرمربی: سرگی ربروف

شرح گل

تراکتورسازی 0 الاهلی عربستان 1( مهند عسیری، دقیقه 68): ارسال بازیکنان تیم الاهلی روی یک ضربه ی ایستگاهی که از سمت چپ خط دفاعی تراکتورسازی ارسال شد، با ضربه ی مهند عسیری که در نیمه اول هم چند بار با ضربات سر خود خطرساز شده بود، به گل اول بازی بدل شد.

شرح بازی

دیدار دو تیم در دقایق ابتدایی نیمه اول متعادل دنبال شد ولی هر چه از زمان بازی گذشت، تیم الاهلی عربستان بهتر از شاگردان ساغلام بازی کرد و آلمیدا سنگربان تراکتورسازی برای دقایقی پرکارترین مرد میدان بود. این روند تا دقیقه 30 ادامه داشت ولی در ادامه شرایط به سود تراکتورسازی تغییر کرد و آنها بر توپ و میدان مسلط شدند. شاید اگر سرخپوشان تبریزی کمی خوش شانس بودند، می توانستند روی یکی از شوت های پهلوان به گل برسند که این اتفاق رخ نداد و تساوی بدون گل حاصل کار دو تیم در نیمه اول شد. در نیمه ی دوم باز هم شاهد بازی پایاپایی از سوی دو تیم بودیم ولی شاگردان ربروف روی یک ضربه ی ایستگاهی که در زمین تراکتورسازی به دست آوردند، توانستند به گل اول بازی دست یابند تا در ادامه شتاب و عجله در ساق شاگردان ساغلام دیده شود و اشتباهات بازیکنان تراکتورسازی بیشتر شود. پس از گل مهند احمد شاگردان ربروف بیشتر سعی در کنترل بازی داشتند و ساغلام هم با تعویض های خود قصد داشت، نبض بازی را در اختیار بگیرد که این مهم تا دقایق پایانی رخ نداد و فقط در چند دقیقه مانده به سوت پایان بازی بود که تراکتورسازان موفق شدند چند موقعیت خطرناک را روی دروازه گلر تیم الاهلی ایجاد کنند، اما بازیکنان تراکتورسازی که به عنوان میزبان این دیدار شناخته می شدند، دیر به خودشان آمدند تا 3 امتیاز ارزشمند این مسابقه به نماینده عربستان برسد.

دقایق حساس:

دقیقه 8: مصدومیت بازیکن تیم الاهلی سبب شد تا ربروف خیلی زود مجبور به انجام یک تعویض اجباری شود. دقیقه 7: عبدالحکیم فتیر به دلیل مصدومیت از زمین بازی خارج شد و کلودمیر جایگزین او شد. دقیقه 15: شوت محکم بازیکن الاهلی با واکنش خوب آلمیدا راهی کرنر شد. روی کرنر ارسالی در حالی که شوت بازیکن الاهلی به سمت دروازه زده شده بود و از آلمیدا گذر کرده بود با دخالت به موقع محمد نادری از روی خط برگشت داده شد تا تراکتورسازان از یک موقعیت بسیار خطرناک جان سالم به در ببرند. دقیقه 27: ارسال احسان پهلوان با ضربه ی سر امیرارسلان مطهری راهی اوت شد. دقیقه 30: مهند عسیری مهاجم تیم فوتبال الاهلی عربستان با ضربه ی سر آلمیدا را وادار به واکنش کرد و در برگشت نیز در موقعیت آفساید توپ را به بالای دروازه زد. دقیقه 35: ارسال درون گرای وینگر چپ الاهلی با واکنش آلمیدا در شرایطی راهی کرنر شد که گلر برزیلی تراکتورسازی به شدت معتقد به خطای هند مهند عسیری مهاجم الاهلی داشت. دقیقه 45: شوت احسان پهلوان از پشت محوطه جریمه اینبار با شکلی خطرناک تر از کنار دیرک عمودی سمت راست دروازه بان الاهلی راهی اوت شد. دقیقه 50: شوت پرقدرت اما بی دقت کیانی از بالای دروازه راهی اوت شد. دقیقه 62: حرکت تکنیکی احسان پهلوان باعث به همریختگی مدافعین الاهلی در محوطه جریمه شد ولی ضربه ی این بازیکن قدرت کافی را نداشت و به همان جایی رفت که مسلم گلر نماینده عربستان ایستاده بود. دقیقه 63: شوت اسماعیلی فر از راه دور با فاصله ی زیاد راهی اوت شد. دقیقه 77: بلندگوی ورزشگاه السیب اعلام کرد که 1053 نفر در ورزشگاه حضور دارند که اکثریت قریب به اتفاق آنها علیرغم میزبانی تراکتورسازی عربستانی هستند. دقیقه 80: شوت از راه دور فرزاد حاتمی به راحتی در اختیار مسلم گلر الاهلی قرار گرفت. دقیقه 87: ارسال بازیکنان الاهلی در محوطه جریمه به مهاجمین این تیم رسید که بی دقتی بازیکن الاهلی باعث از دست رفتن این موقعیت شد؛ در برگشت باز هم بازیکنان الاهلی می توانستند به گل برسند که مدافعین توپ را برگشت دادند. دقیقه 90: شوت ایران پوریان از پشت محوطه جریمه با فاصله کمی راهی اوت شد. دقیقه 90: داور مسابقه چهار دقیقه وقت تلف شده برای این دیدار در نظر گرفته است. دقیقه 3+90: ضربه ی سر ارسلان مطهری می رفت که به گل تساوی این تیم بدل شود ولی مدافع الاهلی از روی خط توپ را برگشت داد.

بهترین بازیکن

مهند احمد اثیری مهاجم تیم الاهلی در نیمه ی اول مدافعین تیم تراکتورسازی را اذیت کرده بود و در نیمه ی دوم هم از تک موقعیت خود استفاده کرد تا مهره ی تاثیرگذار این مسابقه لقب بگیرد. ضمن اینکه علیرغم باخت تراکتورسازی احسان پهلوان نمایش قابل توجهی ارائه داد.

اتفاق ویژه

ساغلام تا پیش از رسیدن به رقابت های آسیایی یک تساوی مقابل سیاه جامگان و دو پیروزی را مقابل پدیده و گسترش فولاد تبریز کسب کرده بود ولی در اولین رقابت آسیایی خود اولین شکستش را با تراکتورسازی تجربه کرد تا شروع خوبی در این مسابقات نداشته باشد. منبع: Varzesh3

ثبت نظر درباره «تراکتورسازی 0 - 1 الاهلی عربستان ؛ باخت غریبانه میزبان»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید