30 دی ، سالگرد آتش‌سوزی و ریزش ساختمان پلاسکو

30 دی ، سالگرد آتش‌سوزی و ریزش ساختمان پلاسکو

آتش‌سوزی و ریزش ساختمان پلاسکو حادثه‌ای بود که صبح روز پنجشنبه 30 دی 1395 (19 ژانویه 2017) در چهارراه استانبول واقع در مرکز تهران رخ داد. در پی وقوع این آتش‌سوزیساختمان پلاسکو بطور کامل فرو ریخت. ساختمان پلاسکو در حالی پس از 3٫5 ساعت سوختن، فروریخت که تعداد زیادی مأمور آتش‌نشانی درحال مهار آتش‌سوزی، در بیرون و داخل ساختمان بودند و عده‌ای از آن‌ها زیر آوارِ ناشی از فروریختن ساختمان ماندند.

پورتال آسمونی : بنابر گزارش اورژانس تهران، آخرین آمار اعلامی از تعداد مصدومان این حادثه 235 نفر بوده‌است. 180 نفر از مصدومان به صورت سرپایی تحت درمان قرار گرفتند و 55 نفر دیگر نیز به بیمارستان منتقل شدند؛ که یک نفر از آن‌ها فوت کرد. 52 نفر نیز پس از بستری در بیمارستان و دریافت خدمات لازم، ترخیص شدند.

آمارهای متفاوتی در مورد مفقود شدگان وجود دارد اما اکثر این آمار بین 20 تا 30 تن است.

پورتال آسمونی : یکی از آتش نشانان حاضر در زمان تخریب به علت شدت سوختگی در بیمارستان درگذشت. همچنین پیکر 16 آتش‌نشان و 6 شهروند عادی نیز تاکنون از زیر آوار خارج شده‌است و با این حساب مجموع قربانیان اعلام شده از طرف پزشک قانونی تاکنون 22 نفر می‌باشد.

به نوشته ایرنا، 1200 واحد در پلاسکو وجود داشت که بر اساس آمارها 560 واحد از آن فعال بودند. بر اساس این گزارش، 15 هزار میلیارد ریال خسارت به این واحدها وارد شده‌است و سه هزار کارگر نیز بیکار شده‌اند. به گفته ایسنا به نقل از تقی نوربخش، رئیس سازمان تأمین اجتماعی، تنها نیمی از این کارگران بیمه هستند.

آواربرداری ساختمان پلاسکو جمعه 8 بهمن 1395 به پایان رسید؛ 1700 کامیون نزدیک به 20 هزار تن نخاله ساختمانی جابه‌جا کردند.

ثبت نظر درباره «30 دی ، سالگرد آتش‌سوزی و ریزش ساختمان پلاسکو»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید