سرنوشت شش سهمیه آخر جام جهانی 2018 با پایان رقابتهای پلی آف روشن می شود

سرنوشت شش سهمیه آخر جام جهانی 2018 با پایان رقابتهای پلی آف روشن می شود
با تکمیل سهمیه های قاره آفریقا، اکنون 26 تیم جواز حضور در جام جهانی 2018 را بدست آورده اند و سرنوشت شش سهمیه باقیمانده این جام تا روزهای آینده مشخص می شود. به گزارش آسمونی، سرنوشت این شش سهمیه با پایان رقابت های پلی آف تا آخر هفته جاری مشخص خواهد شد.

 قاره اروپا

صعود تیم های فرانسه، پرتغال، آلمان، صربستان، لهستان، انگلیس، اسپانیا، بلژیک و برای اولین بار ایسلند قطعی شده است. روسیه نیز به عنوان میزبان در این جام حضور دارد. چهار تیم دیگر اروپایی با پایان رقابت های پلی آف، در روزهای آینده به تیم های صعود کرده ملحق می شوند.

قاره آسیا

ایران ، ژاپن ،کره جنوبی و عربستان سعودی چهار سهمیه صعود مستقیم آسیا را بدست آورده اند. یک تیم دیگر آسیایی یعنی استرالیا می تواند از طریق پلی آف بین قاره ای به جام جهانی برود.

قاره آفریقا

مراکش ،تونس و سنگال شب گذشته سه سهمیه باقیمانده آفریقا را از آن خود کردند. مصر و نیجریه در ماه اکتبر راهی تورنمنت سال آینده شدند. قاره آفریقا پنج سهمیه صعود مستقیم به جام جهانی دارد.

آمریکای جنوبی

در این کنفدراسیون، 12 تیم در یک گروه به صورت رفت و برگشت مقابل هم بازی می کنند و بلیت جام جهانی نصیب چهار تیم صدرنشین گروه می شود. تیم پنجم به پلی آف می رود. برزیل، اروگوئه، کلمبیا و آرژانتین از آمریکای جنوبی در جام جهانی روسیه شرکت می کنند. پرو نیز به عنوان تیم پنجم در پلی آف بین قاره ای مقابل نیوزیلند نماینده اقیانوسیه بازی می کند.

آمریکای شمالی، مرکزی و کارائیب

از منطقه کونکاکاف، مکزیک، کاستاریکا و پاناما صعود کرده اند. هندوراس در مرحله پلی آف بین قاره ای به مصاف استرالیا رفته است. دیدار برگشت دو تیم چهارشنبه شب در سیدنی برگزار می شود. بازی رفت به تساوی بدون گل انجامید و هندوراس امیدوار است با برتری در این دیدار شگفتی ساز شود. آمریکا در آخرین بازی خود در رقابت های مقدماتی مغلوب ترینیداد و توباگو شد و به جمع چهار تیم صدر گروه راه نیافت. آمریکایی ها باید جام را از خانه تماشا کنند.

اقیانوسیه

اقیانوسیه هیچ سهمیه مستقیمی در جام جهانی ندارد. نیوزیلند از طریق رقابت های مقدماتی این کنفدراسیون به پلی آف بین قاره ای راه یافت و برای کسب سهمیه جام جهانی باید پرو را مغلوب کند.

رقابت های پلی آف

در اروپا هشت تیم برای کسب چهار سهمیه باقیمانده در مرحله پلی آف مقابل هم بازی می کنند. سوئیس در بازی رفت مقابل ایرلند شمالی با نتیجه یک بر صفر به برتری رسید و درصورتی که در بازی برگشت در خانه شکست نخورد برای چهارمین دوره متوالی راه جام جهانی می شود. اما ایرلند شمالی مسیر دشواری برای صعود پیش رو دارد. در صورت گلزنی ایرلند شمالی در وقت قانونی بازی ، این دیدار به وقت اضافه کشیده می شود. دیدار برگشت کرواسی مقابل یونان کمترین جذابیت را بین این دیدارها دارد. یونان در بازی رفت با نتیجه چهار بر یک مغلوب شد. فقط یک معجزه می تواند مانع از صعود کرواسی شود. سوئد نیز دست به کار بزرگی زده و در بازی رفت پلی آف در خانه مقابل ایتالیا با گل یاکوب جانسون برتری یافت. سوئد اکنون در حالی عازم سن سیرو در میلان می شود که می داند باید از شکست اجتناب کند. در صورتی که سوئد یک گل بزند صعود این تیم قطعی خواهد بود ؛ در این صورت ایتالیا باید سه گل بزند. دیدار ایرلند و دانمارک در بازی رفت در کپنهاگ به تساوی بدون گل انجامید. سرنوشت تیم صعود کننده روز چهارشنبه در دوبلین مشخص می شود. ایرلند تلاش می کند برای اولین بار بعد از سال 2002 راهی جام جهانی شود. دانمارک در جام جهانی 2014 برزیل حضور نداشت. انتظار می رود جو فوق العاده ای بر این بازی حاکم باشد. در پلی آف بین قاره ای نیز دو دیدار برگزار می شود. استرالیا که در بازی رفت مقابل هندوراس از شکست فرار کرد ،اکنون در بازی برگشت روز چهارشنبه در خانه فقط باید پیروز شود تا برای چهارمین دوره متوالی به جام جهانی راه یابد. استرالیا از امتیاز میزبانی و حمایت هواداران و شناخت زمین خود برخوردار است. دیدار رفت دو تیم پرو و نیوزیلند هم به تساوی بدون گل انجامید. با توجه به تساوی بدون گل دیدار دو تیم در ولینگتون، پرو با یک گل می تواند صعود خود را قطعی کند. با پایان رقابتهای مقدماتی ، 32 تیم صعود کننده در انتظار قرعه کشی جام جهانی خواهند نشست که روز 10 آذر ماه در کاخ کرملین در مسکو برگزار می شود. منبع: IRNA

ثبت نظر درباره «سرنوشت شش سهمیه آخر جام جهانی 2018 با پایان رقابتهای پلی آف روشن می شود»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید