مدیرعامل سامسونگ این شرکت را کشتی بدون کاپیتان می داند

مدیرعامل سامسونگ این شرکت را کشتی بدون کاپیتان می داند

Yoon Boo-Keun رئیس بخش تجارت الکترونیک سامسونگ به تازگی درباره نگرانی های خود گفت. اخیرا Jay Y. Lee یکی از رهبران کمپانی به دلیل رشوه به 5 سال حبس محکوم شد. وی در گفتگو با Süddeutsche Zeitung در جریان نمایشگاه ایفا 2017 به این موارد اشاره کرد.

او گفت:" همانطور که می دانید در یک کشتی بدون کاپیتان نمی توان حضور داشت زیرا خطرناک است. ما نیز در چنین وضعیتی هستیم."

Yoon  در ایفا از محصولات جدید سامسونگ چون ماشین لباسشویی، پوشیدنی های جدیدی و دیگر دستگاه های دیجیتالی را معرفی کرد. سامسونگ در حال حاضر یکی از برترین کمپانی ها در زمینه تولید تلفن هوشمند محسوب می شود و پیشرفت کمپانی از سال 2012 مشخص شد.

هفته گذشته مشخص شد Jay Y. Lee یکی از رهبران کمپانی به پنج سال حبس به دلیل رشوه وفساد مالی محکوم شد. Jay Y. Lee با 49 سال سن جانشین پدر خود Lee Kun-Hee بوده و در سال 2014 نیز به حمله قلبی دچار شد. Lee فرزند با عملکرد مالی نامطلوب و فسادی که به وجود آورد مشکلات بسیاری را پدیدار کرد و از ماه فوریه سال جاری پلیس کره آن دستگیر نمود و جرم آن مشخص شد.

وی در گفتگو با Süddeutsche Zeitung درباره استرس خود برای Lee بیان کرد. Yoon اظهار داشت که به عنوان سرپرست بخش الکترونیک و محصولات مصرفی آن نگاه نزدیک به محصولات را درنظر می گیرد اما Lee استراتژی بلندمدتی برای کمپانی به عنوان یک جانشین مدیریت داشت. با این حساب Yoon باید مدت زمان بیشتری را در نظر گیرد زیرا Lee تا چند سالی در زندان سپری خواهد کرد.

Yoon  همچنین درباره اینترنت اشیاء در گفتگو با Zeitung اظهار داشت که این فناوری به پایان نرسیده زیرا موارد قانع  کننده ای برای استفاده آن در کالای مصرفی وجود دارد و به حفظ حریم خصوصی نیز می پردازد. سامسونگ قصد داشته تا سال 2020 عمده محصولاتش را به اینترنت اشیاء متصل کند.

بیکسبی در همه جا

شرکت سامسونگ می خواهد علاوه بر اتصال اینترنت اشیاء به تمامی محصولات دیجیتالی خود، بیکسبی را نیز به عنوان یک دستیار صوتی هوشمند به تمامی آنها بیافزاید. در اوایل سال جاری گلکسی اس 8 و اس 8 پلاس در کنار بیکسبی معرفی شدند و سپس این دستیار به گلکسی نوت 8 راه پیدا کرد.

یون به Süddeutsche Zeitung گفت که بیکسبی به عنوان یک رابط کاربری در کنترل گوشی هوشمندتان عمل می کند اما در تلویزیون و دیگر دستگاه ها ساختار متفاوتی دارد. در یخچال ها بیکسبی آموزش آشپزی برای خانم ها خواهد داشت و حتی توصیه های غذایی می کند. بنابراین باید بیکسبی را در محصولات سامسونگ به عنوان یک ابزار هوشمند و کاربردی به شمار آورد. Yoon به Süddeutsche Zeitung بیان کرد که این ادغام در دست توسعه و انجام می باشد.

بدون تلویزیون های OLED

یون افزود که دیگر تصمیم گرفته شد از صفحه نمایش OLED در تلویزیون ها بهره گرفته نشود زیرا این فناوری با مشکلاتی رو به رو بوده که مناسب نیست. وی افزود سامسونگ می خواهد فناوری صفحه نمایش جدیدی را با بهره وری بالاتر توسعه داده و در آینده نزدیک به معرفی ان بپردازد.

شرکت سامسونگ یکی از تولیدکنندگان بزرگ صفحه نمایش OLED محسوب می شود. همچنین مشتریان بزرگی به سفارش این نمایشگر می پردازند زیرا محصول کمپانی کیفیت بالایی دارد. این فناوری در گلکسی اس 8 به کار گرفته شده از این رو کیفیت نمایشگر بالایی را در آن شاهد هستیم. انتظار می رود اپل آن را در آیفون 8 پرچمدار به کار گیرد و به عرضه آن بپردازد.

گلکسی اس 8 پرچمدار قابل توجه سامسونگ بوده که فروش بالای آن سود فراوانی را شامل حال سامسونگ نمود. این شرکت با وجود حبس 5 ساله Jay Y. Lee اگرچه با مشکلات استراتژی رو به رو شده زیرا وی برنامه های بزرگی در سر داشت اما تیم فعلی آن از درایت و تلاش بالایی برخوردار هستند که هیچ گاه نمی گذارند سامسونگ از اوج خود دست برداشته و به شرکت ورشکسته ای تبدیل شود.

با این حال کمپانی به دنبال صفحه نمایش OLED نیست تا آن را به کار گرفته و در تلویزیون های خود به کار گیرد. انتظار می رود عمده این کارها بزودی توسط شرکت کره ای انجام گیرد و همچنان با روند پر فراز و نشیبی رو به رو باشد.

منبع: cnet

ثبت نظر درباره «مدیرعامل سامسونگ این شرکت را کشتی بدون کاپیتان می داند»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید