افزایش قیمت مسکن کمتر از نرخ تورم بوده است/سهم 95 درصدی بخش خصوصی از بازار ساخت وساز

افزایش قیمت مسکن کمتر از نرخ تورم بوده است/سهم 95 درصدی بخش خصوصی از بازار ساخت وساز

به گزارش آسمونی ، حامد مظاهریان معاون وزیر راه و شهرسازی در حاشیه هفدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان در پاسخ به سوال مبنی بر رونق بازار مسکن گفت: سیاست دولت حرکت از رونق سفته بازانه به سمت رونق مصرف واقعی است و ما توانسته ایم در این بخش حرکت خوبی انجام دهیم .

 وی با اشاره به اینکه یکی از بزرگترین دستاوردهای دولت در بخش مسکن خروج سوداگران از این بازار بوده است ، گفت: امروزه کسی برای دریافت سودهای غیر متعارف وارد بازار مسکن نمی شود و این خود تحول بزرگی در بخش مسکن به شمار می رود.

 مظاهریان توضیح داد: در طی 4 دهه گذشته همواره در بازار مسکن سودهای غیرمتعارف وجود داشته که این امر باعث می شد سرمایه گذاران با دید سودآوری وارد این بازار شوند.

 وی افزود: در حال حاضر در بازار  مسکن خریدار حرف  اول را می زند و ما توانسته ایم طی چهارسال گذشته قیمت مسکن را کمتر از نرخ تورم رشد دهیم و خریداران برنده اصلی این بازار هستند.

 معاون وزیر راه و شهرسازی در خصوص نمایشگاه صنعت ساختمان نیز گفت: این نمایشگاه یکی از بزرگترین نمایشگاه های کشور به شمار می رود که هدف اصلی آن ارائه محصولات قابل رقابت برای سازندگان و تولیدکنندگان است.

 مظاهریان با بیان اینکه بیش از 95 درصد از بازار ساخت مسکن در دست بخش خصوصی است ، گفت: برگزاری این نمایشگاه ها کمک می کند که دو طرف بازار از جمله سازندگان و تولیدکنندگان در یک فضای رقابتی همدیگر را پیدا کنند و در نهایت سود آنها به مصرف کننده نهایی می رسد.

 وی یادآور شد: در این نمایشگاه محصولات با کیفیت بیشتر و قیمت اقتصادی تر عرضه می شود و این می تواند کمک بزرگی به بازار مسکن باشد.

 مظاهریان در ادامه به نقش تعاونی ها در این بازار اشاره کرد و گفت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی حضور شرکت های تعاونی درصنعت ساختمان بسیار چشمگیر بوده است ، به طوریکه میلیون ها ایرانی به کمک شرکت های تعاونی صاحب خانه شدند.

 معاون وزیر راه و شهرسازی توضیح داد: تجربه 3_4 دهه گذشته حاکی از آن بوده است که باید با بازسازی دوباره تعاونی ها بتوانیم فعالیت های آنها را چشمگیرتر کنیم ، زیرا در سه دهه گذشته تعاونی ها از مشکلات مدیریتی ، ساخت و مالی در رنج بوده اند و باید یک بازنگری کامل در آنها انجام شود.

 وی یادآور شد: در گذشته بسیاری از تعاونی ها ذی نفع بوده  و سعی کرده اند از طریق این تعاونی برای خودشان مسکن تهیه کنند ، ما باید از این تجربه کمک بگیریم و بتوانیم با اصلاح مدیریت منابع مالی آنها، حضور تعاونی ها را در بخش مسکن تقویت کنیم.

منبع :باشگاه خبرنگاران جوان

ثبت نظر درباره «افزایش قیمت مسکن کمتر از نرخ تورم بوده است/سهم 95 درصدی بخش خصوصی از بازار ساخت وساز»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید