روش ساخت لینک کاربری یا آیدی تلگرام

روش ساخت لینک کاربری یا آیدی تلگرام

از جمله برتری های برنامه تلگرام نسبت به سایر مسنجرها این است که میتوان از طریق آیدی با دیگران ارتباط برقرار کرد بدون اینکه شماره تلفن مخاطب را داشته باشیم. همچنین میتوانیم برای اکانت خودمان آیدی بسازیم و بجای شماره تلفن، آنرا در اختیار سایرین قرار دهیم . در این مقاله آسمونی قصد داریم روش ساخت آیدی تلگرام و نیز طرز استفاده از آیدی را توضیح دهیم.

فواید نام کاربری:

اگر دوست ندارید شماره تلفن خود را در اختیار همه قرار دهید، تلگرام راهی ساده پیش پای شما می‌گذارد: نام کاربری! کاربران دیگر می‌توانند با استفاده از نام کاربری‌تان با شما ارتباط برقرارکنند، بدون اینکه لازم باشد شماره تلفن شما را داشته باشند. فایده دیگر نام کاربری در گروه‌ها نمایان می‌شود. کاربران در گروه‌ها می‌توانند با استفاده از نام کاربری‌تان شما را یاد (mention) کنند. منشن کردن در گروه‌ها با استفاده از @ امکان‌پذیر است. حتی اگر نوتیفیکیشن گروه‌ها را غیرفعال کرده باشید، وقتی کسی شما را با نام کاربری‌تان منشن کند، نوتیفیکیشن دریافت خواهید کرد.

همچنین با استفاده از نام کاربری‌تان می‌توانید لینک بسازید و از آن در دیگر شبکه‌های اجتماعی استفاده کنید. برای این کار کافی است نام کاربری خود را به انتهای آدرس (نام کاربری)/http://t.me اضافه کنید تا کاربران دیگر بتوانند از طریق این لینک با شما ارتباط برقرار کنند.

نحوه ایجاد نام کاربری در تلگرام: (اندروید و آی‌اواس)

در اندروید طبق عکس شماره یک که در زیر آمده عمل کنید تا منوی تلگرام ظاهر شود. در آی‌اواس نیازی به این کار نیست و می‌توانید مستقیما گزینه تنظیمات را انتخاب کنید .

پپس از آن وارد تنظیمات شوید. (اندروید)

در قسمت اطلاعات (info) پایین شماره تلفن خود، گزینه‌ای تحت عنوان نام کاربری (Username) خواهید دید. اگر در این قسمت None نوشته شده باشد، یعنی شما تاکنون نام کاربری نداشته‌اید. اگر هرچیز دیگری غیر از None نوشته شده باشد، به این معنی است که شما نام کاربری دارید.

تنها تفاوت آی‌اواس در این است که باید در صفحه تنظیمات کمی پایین بیایید تا شماره تلفن خود را پیدا کنید. پایین شماره تلفن می‌توانید گزینه نام کاربری را مشاهده کنید. روال کار از اینجا به بعد در هر دو سیستم عامل یکسان است.

با ضربه زدن روی None (یا نام کاربری خود) وارد صفحه جدیدی می‌شوید که می‌توانید نام کاربری‌تان را انتخاب کنید یا در صورت نیاز تغییرش دهید.

البته یادتان باشد که نام کاربری باید یکتا باشد؛ یعنی هر کاربر باید یک نام کاربری منحصربه‌فرد داشته باشد. اگر نام کاربری شما قبلا استفاده نشده باشد، نوشته‌ای سبزرنگ ظاهر می‌شود که به شما می‌گوید نام کاربری‌ای که انتخاب کردید در دسترس است. در غیر این صورت با پیغام خطایی به رنگ قرمز مواجه می‌شوید و باید نام انتخابی‌تان را تغییر دهید.

روش تغییر آیدی :

وارد ستینگ برنامه شده و روی نام کاربری خود ضربه بزنید و نام کاربری قبلی را حذف کنید و یک نام کاربری جدید وارد کنید.

روش حذف آیدی :

هر زمانی خواستید کسی نتواند شما را از طریق آیدی پیدا کند ، به روش زیر آیدی خود را تغییر داده یا حذف کنید.

وارد ستینگ برنامه شده و روی نام کاربری خود ضربه بزنید و نام کاربری قبلی را حذف کنید و را بزنید.

 

نظرات 3


ثبت نظر درباره «روش ساخت لینک کاربری یا آیدی تلگرام»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید