جاذبه های گردشگری سئول کره جنوبی

جاذبه های گردشگری سئول کره جنوبی

سئول پایتخت و بزرگترین شهر کره جنوبی است. قلب سئول از دو منطقه شامل اطراف کلان شهر اینچون و منطقه گیونگی تشکیل شده و شانزدهمین شهر بزرگ جهان است. ناحیه پایتختی سئول نیمی از جمعیت 50/22 میلیون نفری کشور را همراه با 678٫102 نفر از ساکنان خارجی در خود جای داده است و شهر سئول جمعیتی حدود 10 میلیون نفر دارد.
شهر سئول از ساختار زیربنایی بسیار پیشرفته‌ای برخوردار است و متروی آن که هرساله بیش از 200 میلیون مسافر را جابه‌جا می‌کند. متروی سئول سومین شبکه بزرگ مترو در جهان است.

جاذبه های گردشگری سئول را در آسمونی دنبال کنید .

برج N سئول :

این برج در سال 1969 به عنوان اولین برج پخش رادیو و تلویزیون کره پی‌ریزی شده و بعد از بازگشایی آن در سال 1980 به روی عموم، تبدیل به یکی از نقاط برجسته و محبوب سئول شد. یکی از جاذبه‌های اصلی آن، هنر دیجیتالی رنگارنگی است که شب‌ها بروی ساختمان تابیده می‌شود. تراس پشت بام و رستوران‌های «هانکوک» و «اِن گریل» هم از جاذبه‌های دیگر این برج به حساب می‌آیند.

بازار دونگ دمون سئول :

بازار دونگ دمون یک منطقه بزرگ تجاری متشکل از بازارهای سنتی و مراکز خرید ست که کل منطقه حول دروازه دونگ دمون را در برگرفته و یک نقطه مشهور در کره جنوبی به حساب می‌آید. اینجا بزرگ‌ترین منطقه عمده فروشی و خرده فروشی با 26 مرکز خرید عظیم، 30 هزار مغازه و 50 هزار تولید کننده است. هر کالایی، از ابریشم و پارچه گرفته تا لباس، کفش، لوازم الکترونیکی، چرم، لوازم ورزشی، لوازم اداری، محصولات مرتبط به حیوانات و اسباب بازی در اینجا پیدا می‌شود.

نهر چئونگی چئون سئول :

چئونگی چئون یک نهر مدرن 11 کیلومتری است که از میان مرکز شهر عبور می‌کند. این نهر به عنوان بخشی از پروژه نوسازی شهر ایجاد شد و در واقع بازسازی شده نهری است که زمانی در سلسله چوسان در این مکان جاری بوده. بعد از جنگ کره در سال‌های 1950-1953 این نهر در راستانی برنامه‌های توسعه اقتصادی بعد از جنگ با آزادراهی مرتفع پوشیده شده بود، اما در سال 2003 این آزادراه برای بازسازی مجدد نهر تخریب شد.

میدان دیزاین دونگ دمون سئول  :

طراح این سازه که بزرگ‌ترین بنای نامتعارف جهان محسوب می‌شود، «زاها حدید» است. مجموعه این میدان که به DDP شهرت دارد شامل پنج تالار اصلی است: تالار هنر، موزه، آزمایشگاه دیزاین، بازار دیزاین و پارک تاریخ و فرهنگ دونگ دمون. تالار هنر، اولین سکوی پرتاب برای صنعت خلاق کره‌ای است. این تالار محل برگزاری کلیدی برای نمایش‌های تجاری، قراردادها، نمایشگاه‌ها، فشن شو، کنسرت و اجراهای مختلف است.

میونگ دونگ سئول :

میونگ دونگ قبله‌ی خرید سئول و نقطه‌ای مهم و دیدنی برای گردشگران به حساب می‌آید، اما اینجا فقط یک مقصد خرید نیست. میونگ دونگ قطب تجاری، بانکداری و فرهنگی با جمعیت روزانه 1.5 الی 2 میلیون نفر است. برای خریداران، تلفیقی از مغازه‌هایی با هر نوع جنس، از فشن لوکس گرفته تا لوازم آرایشی‌های کره‌ای با کیفیت‌های بالا و قیمت‌های رقابتی است.

اینسا دونگ سئول :

اینسا دونگ محله‌ای ظریف در مرکز سئول است که بازدیدکنندگان را به زمانی که زنان هانبوک پوشیده و مردان اسب سوار می‌شدند می‌برد. با چایخانه‌های چوبی، بوتیک‌ها و فروشندگانی که اسنک‌های سنتی می‌فروشند، گشت و گذاری در اینسا دونگ برای همه بازدیدکنندگان واجب است؛ به ويژه یکشنبه‌ها زمانی که خیابان خلوت شده و اجراهای خیابانی، نوازندگان دوره‌گرد و جمعیت جوان و سالمندی که برای تجربه یکی از محله‌های جذاب و خلاق سئول به اینجا می‌آیند.

کاخ گیونگ بوک گانگ سئول :

این کاخ اولین کاخ سلطنتی ساخته شده توسط سلسله چوسان در سومین سال تاسیسش است. این کاخ که در سال 1395 میلادی ساخته شد، در قلب پایتخت تازه منتصب شده سئول قرار داشته و نماینده بلند‌مرتبگی این سلسله می‌باشد. این بنا بین 5 قصر بزرگ این سلسله، بزرگ‌ترین آن‌ها به حساب آمده و کاخ اصلی سلسله چوسان بوده است.

 

ثبت نظر درباره «جاذبه های گردشگری سئول کره جنوبی»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید