33 مورد ابتلا به تب کریمه کنگو در کشور شناسایی شد

33 مورد ابتلا به تب کریمه کنگو در کشور شناسایی شد

به گزارش آسمونی:رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت: تاکنون در کشور 33مورد ابتلا به بیماری تب کریمه کنگو شناسایی شده است و متاسفانه سه نفر بر اثر این بیماری، جان خود را از دست داده‌اند.
دکتر محمد مهدی گویا اظهار داشت: تمام افرادی که به بیماری تب کریمه کنگو مبتلا شده بودند، تحت درمان قرار گرفتند و آخرین موارد شناسایی شده، مربوط به استان مازندران است که هر دو بیمار وضعیت باثباتی دارند و رو به بهبود هستند و نگرانی‌ها در مورد هر دو نفر آن‌ها، رفع شده است.
رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت شیوع بیماری تب کریمه کنگو را بیشتر مربوط به فصول بهار و تابستان دانست و گفت: تب کریمه کنگو عمدتا بیماری افرادی است که با دام سر و کار دارند و سایر افراد بیشتر بر حسب اتفاق به این بیماری مبتلا می‌شوند. وی تصریح کرد: دامی که ذبح می‌شود باید 24ساعت در شرایط ویژه و دمای یخچال، نگهداری شود تا ویروس موجود در بدن، گوشت و احشاء(اعضای داخلی بدن) دام از بین برود و قابل استفاده باشد که در غیر این صورت، فردی که بدن دام را تمیز می کند یا گوشت آن را خرد می‌کند، ممکن است به طور سهوی آلوده و مبتلا به بیماری تب کریمه کنگو شود

منبع: اطلاعات

ثبت نظر درباره «33 مورد ابتلا به تب کریمه کنگو در کشور شناسایی شد»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید