منصوریان: دوستان منتظر باخت استقلال بودند/ عامل اول تمرین نکردن تیم من بودم نه رحمتی و حیدری

منصوریان: دوستان منتظر باخت استقلال بودند/ عامل اول تمرین نکردن تیم من بودم نه رحمتی و حیدری

به گزارش آسمونی، علیرضا منصوریان بعد از پیروزی دو بر صفر تیمش برابر لوکوموتیو گفت: تبریک می‌گویم به همه. هواداران فوتبال فارغ از هر رنگی خوشحال هستند. باید از پرچم ایران دفاع می‌کردیم. این برد را در هفته شهدا به خانواده شهدا تقدیم می‌کنیم.

او افزود: از هواداران به عنوان یار دوزادهم ممنونم. آنها جوانان ما را تنها نگذاشتند. در روزهایی که باید مواظب باشیم تا از پشت بغل پا نخوریم و در سه جبهه، یعنی تیم حریف، جوانی و کم تجربگی کل مجموعه‌مان و جبهه سوم که باید به آن تکیه کنیم ولی این تکیه گاه وجود ندارد. تکیه گاه ما خداوند است. نمی‌توانم بگویم هفته‌های قبل چگونه بر ما گذشت. فقط می‌توانم بگویم که بردهای این هفته ما جوابی است به کسانی که خارج از فوتبال می‌آیند و چیزهایی از آن می‌خواهند. فوتبال مارکتینگ نیست. ما جز پرچم ایران چیزی را نمی‌شناسیم. شاید فضای مربی گری دست و بال ما را بسته و نمی توانیم خیلی راحت صحبت کنیم. هواداران بدانند که بازیکنان ما روزهای سختی را پشت سر می‌گذارند. ما امیدمان بعد از خدا به ساق پای این جوانان است که پله پله رقمشان بالا می‌رود.

سرمربی استقلال در پاسخ به این سوال که ظاهرا قرار است 10 درصد از قرارداد بازیکنان تیمش پرداخت شود، گفت: آدرس را اشتباه نروید. بخشی از ناراحتی ما مسائل مالی نیست. من یاد گرفته‌ام که کش و قوس مالی وجود دارد اما بی احترامی خیلی سنگین‌تر از فضای کم پولی و بی پولی است. می‌دانیم افتخاری و اسپانسرهایمان زحمات زیادی می‌کشند. ما بابت بی احترامی‌هایی که می‌شود ناراحت می‌شویم. یکی از دوستان گفته بود عوامل را شناسایی کردیم. من نفر اول هستم و عامل اول من هستم. چرا دنبال حیدری و در حمتی هستید؟ من صبح باید چک کنم ببینم دوستان ناشتا نروند درباره تیم صحبت کنند. لوکوموتیو تیم ریشه‌دار و منسجم بود. آنها شمایلی از ازبکی هستند که مقابل تیم ملی بازی کرد. در دقیقه 92 هم دنبال بازی کردن بودند. خیلی محکم و قرص کار کردند. ما خیلی سخت این مسیر را جلو می‌بریم. دو بزرگ ما یعنی حیدری و رحمتی، بالانسشان بهم خورد. دلیلی ندارد روز بازی با سایپا لایو صحبت کنند. دلیلی ندارد اعلام کنند کاوه رضایی از قراردادش به دلیل صحبت کردن کسر می‌شود ولی خودشان می روند و تکذیب می کنند. یک سری اتفاقات خطرناک پشت ما می گذرد. دوستان منتظر باخت ما بودند.

وی در پاسخ به سوالی درباره جوانان تیمش و اینکه آیا تیمش توانایی بالا رفتن از گروهش را دارد، گفت: من اول آرزو می‌کنم هر چهار نماینده ایران صعود کنند. صعود چهار تیم باعث حفظ سهمیه ایران می‌شود. تیم جوان ما پلکانی با تجربه می‌شود. هرچه به پایان آسیا می‌رسیم، ابتدا هدفمان صعود است و بتوانیم بعد از آن هم موفق باشیم. هرچه به پایان لیگ قهرمانان می‌رسیم باید کم خطاتر باشیم. من از یک موضوع خیلی خوشحال هستم و آن هم اینکه جوانان ما تاکتیک را براحتی درک می‌کنند. جوانان ما سریع با تجربه می‌شوند. ما احتیاج به حمایت داریم. خدا می‌گوید بنده های خوب باید وسیله هم باشند. ما می‌خواهیم تنها نباشیم. خسته شدیم انقدر عقب را نگاه کردیم.

منصوریان در باره تیم ملی گفت: هیچ وقت یادم نمی‌رود که با استرالیا مساوی کردیم و آمریکا را بردیم. هیچوقت یادم نمی‌رود نصرتی به بحرین گل زد و با تیم ملی کره را بردیم. قیمت آن روزها خیلی گران است چون همه ایرانی‌ها لبخند به لب داشتند. از خدا می‌خواهم که هر چند تا سهمیه که می‌شود به ما بدهد. آرزو می‌کنم تیم ملی هر دو بازی را ببرد و مستقیم راهی جام جهانی شود و با یک برنامه‌ریزی از گروه مان در جام جهانی صعود کنیم، هرچند کی روش مسیر سختی دارد. ما باید بتوانیم در این دو بازی کار را یکسره کنیم.

سرمربی استقلال به عنوان حرف پایانی نیز گفت: خیلی لذت بخش است که می‌برید و استادیوم را نگاه می‌کنید. دو خواسته از هواداران دارم. اول اینکه لیزر را به ورزشگاه نیاورند چون داور ده بار در این زمینه به ما تذکر داد. دوم هم اینکه به احترام آتش نشان‌ها این نارنجک‌ها را استفاده نکنیم تا ان شاءالله آسیب دیده نداشته باشیم.

منصوریان در ادامه گفت: طوری حرف می‌زنند که انگار بچه‌های ما فقط مشکل مالی دارند. در نیم فصل به بازیکنان گفتم که یک ریال هم پول نیست ولی آن‌ها به خاطر استقلال  ماندند. بحث مالی، تعهدی است که باشگاه کرده و باید بدهد اما در کنارش وقتی بی‌احترامی هم باشد شرایط این طور می‌شود که بازیکنان را در تمرین داریم ولی در واقع آن‌ها را نداریم. در تمرین می‌بینم که بازیکنانم به هم ریخته‌اند و اگر بخواهم با آن‌ها کار تاکتیکی بگویم ممکن است عضلات‌شان کش بیاید و مصدوم شوند و این طوری مردم را تنبیه می‌کنیم.

سرمربی استقلال ادامه داد: خیلی از هواداران نمی‌دانند که چقدر به ما سخت می‌گذرد. گاهی پول به مرز پرداخت می‌رسد و افرادی از داخل مجموعه آن را تایید نمی‌کنند. سعی می‌کنم اسم کسی را نیاورم چون بعضی‌ها دوست دارند که اسم‌شان مدام برده شود یا شناخته شوند. وزیر ورزش را از سال 74 می‌شناسم. از او می‌خواهم که به ما کمک کند تا از این آسیب رها شویم. دیگر خسته شده‌ایم و خیلی‌هایمان کنار کشیده‌ایم.

منصوریان افزود: نمی‌شود که صبح مسابقه بگویند بازیکنانم جریمه شده‌اند و ظهرش از داخل مجموعه بگویند دروغ است. مگر ممکن است سایت‌ها خبر دروغ منتشر کنند. صبح بازی در روزنامه نوشته‌اند برزای و کاوه جریمه شده‌اند. برای چه؟ اگر بابت مصاحبه قرار باشد کسی جریمه شود، بعضی‌ها از داخل مجموعه باید از ایران اخراج شوند.

 

او ادامه داد: متاسفانه این افراد مراعات پرچم ایران را هم نمی‌کنند. اگر خدای نکرده امروز می‌باختیم، هواداران پرسپولیس، خوزستانی‌ها، تبریزی‌ها و همه زیر پرچم ایران هستیم و ناراحت می‌شدیم. از وزیر می‌خواهم که به ما کمک کند. ما قبلا دغدغه زمین داشتیم ولی حالا فقط آرامش می‌خواهیم.

سرمربی استقلال درباره مدیرعامل باشگاه هم گفت: دست و بال افتخاری هم بسته شده است. من فقط به هواداران‌مان تبریک می‌گویم که از ما حمایت کردند. رمز موفقیت پرسپولیس این بود که همه به دنبال موفقیت تیم رفتند. ما هم سعی کردیم اتحاد را در تیم زیاد کنیم اما آماتور و بی‌تجربه بودن مجموعه ما، به گونه‌ای است که صبح مسابقه‌ای به این مهمی، بازیکنان ما را به چالش می‌کشد.

منصوریان درباره کمک‌های مالی‌اش به برخی بازیکنان هم گفت: کسی مثل حقدوست دو سال از پسر من بزرگتر است و من افتخار می‌کنم که به جوانان تیمم مثل پسرم یا برادرم کمک کنم. اگر مثلا فرشید اسماعیلی پایش مصدوم شود، چه کسی جواب می‌دهد؟ این جوان‌ها به داخل تیم تکیه کرده‌اند. رحمتی یا خسرو اگر حرفی می‌زنند دلیل دارند. جوانان تیم حرف‌هایشان را به آن‌ها می‌زنند.

سرمربی استقلال در ادامه گفت: به مهدی تاج پیشنهادی دارم. بهتر است فصل بعد هر تیمی که خواست در لیگ بازی کند، قبلش به فدراسیون ضمانت بانکی بدهد. ما 18 ماه است که پولمان را از نفت نگرفته‌ایم. آقای تاج نباید بگذارد تیمی که نمی‌تواند بودجه لیگ را فراهم کند در مسابقه‌های لیگ شرکت کند. اگر یک بار ریشه‌ای برخورد شود دیگر نه پرونده‌ای در کمیته انضباطی فدراسیون  یا فیفا ایجاد می‌شود و نه تیم‌ها هزینه‌های میلیاردی سرسام‌آور می‌کنند. آقای تاج باید چکشی برخورد کند تا این قضایا تمام شود.

او درباره درخواست کمک مالی باشگاه پرسپولیس از هواداران گفت: آقای طاهری هم حتما گیر کرده است که از مردم درخواست کمک کرده است. تیم ما و پرسپولیس مشکلاتی شبیه به هم دارند. ما تیم‌های وزارت کشور هستیم و اگر آسیب بخوریم روحیه 80 میلیون هوادار آسیب می‌بیند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر درباره «منصوریان: دوستان منتظر باخت استقلال بودند/ عامل اول تمرین نکردن تیم من بودم نه رحمتی و حیدری»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید