بیوگرافی باب راس - نقاش آمریکایی

بیوگرافی باب راس - نقاش آمریکایی

رابرت نورمن راس یا باب راس متولد 29 اکتبر 1942 نقاش آمریکایی، معلم هنر و مجری تلویزیون بود.

او بیشتر به عنوان سازنده و مجری برنامه لذت نقاشی که برای بیش از 10 سال از شبکه پی‌بی‌اس در ایالات متحده و کانادا پخش شد، شناخته می‌شود.

او 4 ژوئیه 1995 بر اثر سرطان در سن 52 سالگی در فلوریدا درگذشت.

یکی از برنامه های معروف او " لذت نقاشی " بود که دوازده سال از شبکه های آمریکایی پخش میشد.

او در  اورلاندو فلوریدا در آمریکا بدنیا آمد. او ده سال در نیروی هوایی آمریکا خدمت میکرد.

 پدر باب یک نجار بود. با انتقال او به آنکورایج آلاسکا از طرف ارتش، او برای اولین بار کوه های پوشیده از برف را از نزدیک می بیند که بعدها الهام بخش بسیاری از نقاشی های او می شود.

پس از پایان دوران خدمتش بود که به مدارس زیادی برای یادگیری نقاشی رفت، اما از کندی رسم تابلوها با روشهای کلاسیک خسته و ناکام شد و تصمیم گرفت در روش ”مرطوب روی مرطوب“ در نقاشی تحولی ایجاد کند و آنرا بکار گیرد تا بتواند بسیار سریعتر نقاشی بکشد و نقاشی یاد بدهد و این دستمایهٔ اصلی تکنیک او شد.

باب بعد از امتحان کردن روشهای بسیاری در نقاشی، از جمله نقاشی آبرنگ، توانست روش ویژهٔ خود را که برگرفته از روش مرطوب روی مرطوب است ابداع کند.

در روشهای کلاسیک رنگ روغن معمولاً بعد از خشک شدن ِ یک لایه رنگ، لایهٔ بعدی و جزئیات بعدی را اضافه می‌کنند و به همین دلیل نمی‌توان یک اثر را یکباره خلق کرد.

اما در روش مرطوب روی مرطوب می‌توان در کمتر از یک ساعت بطور کامل یک اثر را خلق کرد.

این هم نمونه ای از نقاشی های باب راس

   

6a00d8341cbaca53ef00e54f4feedb8834-640wi bob_ross_2_0-2780257 bob_ross_csg040_lakeside_cabin bob-ross-peaceful-pines-86113 bob-ross-rocky-mountain-moon-86126 bob-ross-rosss-watermill-86127 bob-ross-sawtooth-saddle-86129 br_new_jop_inside1

 

نظرات 3


ثبت نظر درباره «بیوگرافی باب راس - نقاش آمریکایی»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید