اجازه حضور به دوپینگی ها در المپیک قلب مرا می‌شکند

اجازه حضور به دوپینگی ها در المپیک قلب مرا می‌شکند

به گزارش آسمونی به نقل از خبرگزاری مهر، «مایکل فلپس» می گوید نباید به ورزشکاران دوپینگی اجازه حضور در المپیک داده شود. بعد از اینکه در مسابقات شنای المپیک ریو بحث و جدال هایی بر سر ورزشکارانی که آزمایش دوپینگ آنها مثبت شده بود بالا گرفت، «فلپس» گفت: این مسئله قلب مرا شکست. ناراحت کننده است که امروز به طور کلی در ورزش، نه فقط در شنا، افرادی وجود دارند که آزمایش دوپینگشان مثبت اعلام شده و به آنها اجازه داده می شود تا به ورزش برگردند و حتی برای چندین بار این اتفاق می افتد. این امر معنای ورزش را می شکند و این چیزی است که خیلی مرا آزار می دهد.

IMG16505177

«مک هورتون» استرالیایی نیز طی واکنشی تعصبی به مقامات رسمی و رسانه های چینی، «سان یانگ» شناگر چینی را به خاطر محرومیتش در سال 2014 سرزنش کرد.

«فلپس» بعد از اینکه هم تیمی جوانش «لیلی کینگ» اظهار داشت که فکر نمی کند «یولیا افیمووا»ی روسی جایی در مسابقات المپیک ریو داشته باشد، این چنین گفت: «کینگ» با برد مقابل قهرمان جهان «افیمووا»، که به خاطر مصرف استروئید 16 ماه محروم شده بود اما اجازه شرکت در مسابقات ریو را گرفته بود، مهری بر صحت حرفهایش زد.

«فلپس» خاطر نشان کرد: من معتقدم ورزش باید پاک باشد و باید در حالتی برابر برگزار شود و فکر می کنم این خیلی ناراحت کننده است که در ورزش امروز ما کسانی هستند که دوپینگشان مثبت است و نه تنها یک بار، بلکه دوبار و هنوز این شانس را دارند که در مسابقات شرکت کنند. امیدوارم کسی فکری به حال این قضیه کند.

«کینگ» از موافقتش با عقیده «مک هورتون» قهرمان استرالیایی صحبت می کند: کاملاً با او موافقم و فکر می کنم کسی باید در این مورد کاری کند. ما پاک رقابت می کنیم و همینطور به این کارمان ادامه می دهیم و این روش همچنان برای ما پیروزی به ارمغان می آورد.

«کینگ» ورزشکار 19 ساله که اولین حضورش در رقابت های المپیک را تجربه می کند، صراحتاً اعلام کرد که فکر نمی کند «افیمووا» جایی در استخر شنا داشته باشد و تعدادی هم با هو کردن این قهرمان 24 ساله جهان، موافقت خود را با این مسئله نشان دادند.

«کینگ» گفت: فکر می کنم این ثابت شد که شما می توانید پاک رقابت کنید و همچنان اول باشید.

وی اضافه کرد که به خاطر حرفهایی که در مورد «افیمووا» زده است، اصلاً پشیمان نیست.

«کینگ» همچنین می گوید: می پرسید که نظر من در مورد حضور آنهایی که به خاطر دوپینگ محروم می شوند چیست؟ می گویم آنها نباید باشند.

فاش شدن دوپینگ های تایید شده توسط دولت روسیه یکی از اخبار مهم المپیک ریو بود که اخبار را تحت تأثیر خود قرار داده است و فشار را بر قهرمانان و مسئولان برای جهت‌گیری بر سر این مسئله بحث برانگیز، افزایش داد.

منبع: مهر نیوز

ثبت نظر درباره «اجازه حضور به دوپینگی ها در المپیک قلب مرا می‌شکند»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید