جاذبه های دیدنی سوئد

جاذبه های دیدنی سوئد

سوئد

اطلاعات کلی کشور سوئد

 پایتختاستکهلم

نوع حکومتسلطنت مشروطه 

مذهبکلیسای لوتری انجیل گرای سوئد (بیش از 90%) ، کاتولیک رومی (2%) 

زبان رسمیسوئدی (رسمی) ، اقلیت کوچک لاپی 

واحد پولکرونا سوئد(Sweden krona )

امید طول عمر77 سال 

Sweden-45

 

 سوئد کشوری است در شمال اروپا در شبه جزیره اسکاندیناوی. از غرب با کشور نروژ، از شمال شرق با کشور فنلاند، از شرق با خلیج بوتنی، از جنوب شرقی با دریای بالتیک و از جنوب غربی با کشور دانمارک همسایه است. نام این کشور در فارسی از نام آن در زبان فرانسوی (Suède) گرفته شده است. پایتخت و بزرگ ترین شهر این کشور شهر استکهلم است.

سوئد

جغرافیا

 سوئد در شمال اروپا واقع شده ودارای آب و هوای بسیار سردی است. این کشور از نظر طبیعی، از 4 ناحیه تشکیل  شده است. کوههای پوشیده از جنگل در منطقه نورلند در  شمال، زمینهای مرتفع یونکوپینگ در جنوب، دریاچه دیستریکت در ناحیه مرکزی، و جلگه حاصلخیز اسکانیا در  منتهی­الیه بخش جنوبی ­کشور. تابستانها کوتاه وگرم و  زمستانهای سرد و طولانی از ویژگیهای آب و هوای این کشور است. میانگین بارش سالانه از 200 سانتی متر در غرب وجنوب غربی، تا 50 سانتی متر در شرق و جنوب شرقی متغیر است. بیش از نیمی از مساحت این کشور از جنگل پوشیده شده و طبعاً، صنایع چوب و ساخت ماشین آلات مرتبط با آن، معمول و متداول است. در قسمت های شمالی سوئد شش ماه از سال روز و شش ماه شب است که این بخاطر نزدیک بودن به قطب شمال است؛ ولی در قسمت های جنوبی می توان چهار فصل را دید.

سوئد

آب و هوا

 سوئد زمستانهای سرد و طولانی و تابستانهای گرم دارد ، هر چند در شمال – جایی که برف روی کوه ها هشت ماه دوام دارد – این وضع شدیدتر از جنب است . ناحیه ی اسکانه در جنوب ، زمستان نسبتاً ملایمی دارد .

شهرهای مهمگوته بورگ, مالمو, اوپسالا, لینکوپینگ, وستاروس, یونکوپینگ, هلسینگبورگ, بوروس, سوندسوال, لوند 
مساحت: 449,649 کیلومتر مربع 
خط ساحلی: 3,218کیلومتر 
مختصات جغرافیایی62 درجه شمالی و 15 درجه شرقی 

سوئد

 سوئدی ها دوست دارند ادعا کنند که استکهلم شهری است که همه خصوصیات و زیبایی های یک متروپولیس بین المللی را دارد. در این شهر رفت آمد آسان است و هوا پاک و آب تمیز و زلال است. پوشش گیاهی و فضای سبز زیاد است و در کل شهری است که زیبایی های طبیعی و کارایی شهری و فرهنگ و تاریخ غنی دارد.

 سوئد دو فرودگاه دارد که هر دو بین المللی هستند. فرودگاه استکهلم آرلاندا برای هواپیمایی های بیشتری کار می کند و فرودگاه گوتبورگ لاندوتر بیشتر با هواپیمایی های بین المللی در سراسر دنیا کار می کند. بنابراین گردشگران می توانند از طریق هوایی و یا حتی با قطار به سوئد بروند. البته قطار برای مسافرین کشورهای اروپایی مانند آلمان و نروژ مناسب است که خطوط آهن گسترده ای با سوئد دارند.

مناطق دیدنی کشور سوئد

موزه وازا (vasa museum)

Sweden-1(21)

Sweden-1(14)

Sweden-1(22)

موزه اسکنسن (skansen museum)

Sweden-1(16)

پارک تفریحی لیزبرگ (liseberg amusement park)
Sweden-1(10)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

پارک ملی آبیسکو (abisko national park)

Sweden-1(3)

Sweden-1(4)

Abisko National park

Sweden-1(9)

کلیسای جامع لاند (lund cathedral)

Lunds domkyrka

Sweden-1(7)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

باغ وحش بوراس (borås djurpark)

Sweden-1(13) 

Sweden-1(1)

موزه نیروی هوایی (swedish air force museum)

Sweden-1

Sweden-1(20)

ثبت نظر درباره «جاذبه های دیدنی سوئد»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید