شهاب حسینی نخل طلای کن را گرفت/ فرهادی برنده بهترین سناریو شد

شهاب حسینی نخل طلای کن را گرفت/ فرهادی برنده بهترین سناریو شد
1395/03/03 اختتامیه جشنواره کن برگزار شد. shahab-hosseini-took-the-cannes-gold-palmfarhadi-wins-best-scenario  

  به گزارش آسمونی به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان؛  اختتامیه جشنواره کن لحظاتی قبل آغاز شد.

21:14 عوامل فیلم فرهادی از روی فرش قرمز رد شدند. 21:24 اصغر فرهادی در زمان عبور از فرش قرمز اختتامیه ضمن ابراز خرسندی از رضایت تماشاگران فیلم فروشنده گفت: بسیار از استقبال و تشویق آن ها خوشحالم و البته لحظاتی که ما رو تشویق می کردند، دیگر داشتم برای آنها نگران می شدم واقعا انتظار این همه تشویق را نداشتم. shahab-hosseini-took-the-cannes-gold-palmfarhadi-wins-best-scenario-5 * لازم به ذکر است که مخاطبان فیلم در جشنواره کن پس از نمایش آن، چیزی در حدود 5 دقیقه ایستاده و مداوم فرهادی و تیم سازنده فروشنده را تشویق کردند. * فرنوش صمدی دیگر نماینده سینمای کشورمان است که فیلم کوتاه او برای دریافت جایزه در این جشنواره حاضر است. 21:48 هیئت داوران جشنواره هم از روی فرش قرمز اختتامیه عبور کردند که در میان آن‌ها یک داور ایرانی هم به چشم می‌خورد. 22:04 مراسم اهدای جوایز جشنواره کن با اجرای کمدین فرانسوی آغاز شد. 22:24 ژان پیر لئو بازیگر کهنه‌کار فرانسوی که در سن 14 سالگی با فیلم «400 ضربه» فرانسوا تروفو به شهرت رسید نخل طلای افتخاری کن 2016 را دریافت کرد. او در هنگام دریافت جایزه خود گفت: در این لحظه دقیقا همان احساسی را دارم که 59 سال پیش فرانسوا تروفو فیلمنامه‌ «چهارصد ضربه» را برای اولین بار بهم داد.

Shahab Hosseini took the Cannes gold PalmFarhadi wins best scenario (3) 22:34 شهاب حسینی بهترین بازیگر مرد کن شد. او این جایزه را برای بازی در فیلم فروشنده فرهادی برد.

شهاب حسيني در هنگام دریافت جایزه گفت: مطمئنم روح پدرم الان نظاره گر من است از فرهادي و عليدوستي تشكر مي كنم اين جايزه را از مردم دارم پس به آنها تقديم مي كنم. Shahab Hosseini took the Cannes gold PalmFarhadi wins best scenario (4) 22:42 اصغر فرهادی برای فیلم فروشنده برنده نخل طلای کن شد و پس از دریافت جایزه گفت:  فیلم‌های من معمولا فیلم‌های شادی نیستند ولی خوشحالم که با جایزه هایی که تا الان گرفتم تونستم بخشی از مردم کشورم رو خوشحال کنم این فرصت خوبیه که از هیات داوران و تیری فره مو تشکر کنم، از دوست و تهیه کننده خوبم الکساندر مله گی تشکر می‌کنم،  از گروهی که در کنارم بودند، از همسرم و پدر و مادرم به خاطر تحملی که در این سال ها داشتند تشکر می‌کنم از صدابردارم که در اواسط فیلمبرداری این دنیا را ترک کرد یاد می‌کنم. shahab-hosseini-took-the-cannes-gold-palmfarhadi-wins-best-scenario-8 فرهادي همچنین گفت: روزي به همراه فيلمبردارم براي تماشاي نسخه نهايي فروشنده به سينمايي رفتيم مسئول سالن گفت بيست دقيقه براي اماده شدن فيلم لازم است و در اين فاصله فيلمي برايتان بگذارم؟ گفتم اگر خسته كننده نيست بگذار و آن فيلم مد مكس جورج ميلر بود همان موقع گفتم اين نشانه خوبي است.

ثبت نظر درباره «شهاب حسینی نخل طلای کن را گرفت/ فرهادی برنده بهترین سناریو شد»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید