برگزاری نخستین جشنواره مد و لباس

برگزاری نخستین جشنواره مد و لباس

95/02/05

نخستین جشنواره مد و لباس اسلامی ایرانی در استان یزدبرگزارمی شود.

Untitled-1

  به گزارش آسمونی به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان از یزد؛ اردیبهشت‌ماه سال جاری، استان یزد شاهد برگزاری نخستین جشنواره مد و لباس اسلامی ایرانی در اردکان است.
این جشنواره با حمایت کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور و همراهی اداره کل فرهنگ و ارشاداسلامی استان یزد و شهرستان اردکان با هدف حفظ و احیای فرهنگ بومی و اسلامی در طراحی لباس، تحقق شعار اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل، ایجاد فضای رقابتی بین طراحان و ترغیب مردم به بهره‌گیری از لباس و پوشش بومی، حفظ و تقویت فرهنگ و هویت اسلامی و ایرانی، ارج نهادن، تبیین و ترویج الگوهای بومی و ملی، هدایت بازار تولید و فراهم ساختن فضای رقابتی در بین فعالان این عرصه و همچنین ترغیب مردم به پرهیز از  انتخاب و مصرف الگوهای بیگانه در شهرستان اردکان برگزار می‌شود.

 این جشنواره در سه ‌بخش، لباس‌های بانوان در اجتماع، شامل انواع مانتوها، لباس مجلسی و پوشش سخت برگزار خواهد شد اما بیشترین رویکرد این جشنواره در خصوص محورهای پوشش زنان، طراحی و بحث‌های علمی پوشش و لباس با برگزاری کارگاه‌ها و کلاس‌های آموزشی و همچنین برگزاری نمایشگاه‌های مرتبط در این حوزه است که شهرستان اردکان با توجه به شاخص بودن آن در حوزه‌های فرهنگ، هنر و مصنوعات نساجی و با توجه به فعالیت رشته‌های گرافیک و طراحی در دانشگاه علم و هنر اردکان و حضور فارغ‌التحصیلان بسیاری در مقطع کارشناسی ارشد، برای برگزاری این جشنواره انتخاب شده است.

 فراخوان این جشنواره با موضوع شعار سال مقام معظم رهبری "اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل" و تحقق آن در مد و لباس و توجه به بهره‌گیری طراحان از لباس تولید داخل اعلام گردیده است.

 همچنین انتخاب عناصر و نمادهای فرهنگی و بومی، اولویت دادن به فرهنگ عامه یزدی، داشتن ایده در مورد تهیه لباس‌هایی مانند مانتو و لباس‌های سنتی و جلوگیری از تکراری بودن طرح‌ها، مهم‌ترین شاخص‌ها و فاکتورهای مورد توجه در فراخوان است که طراحان می‌بایست آثار خود را در نهایت تا 15 اردیبهشت‌ماه سال جاری به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

نخستین جشنواره مد و لباس اسلامی ایرانی استان یزد که سی و ششمین جشنواره کشوری این رویداد مهم فرهنگی هنری است در روزهای 30 و 31 اردیبهشت‌ماه سال جاری در مجتمع فرهنگی هنری آیت‌الله خاتمی (ره) شهرستان اردکان برگزار می‌شود.

ثبت نظر درباره «برگزاری نخستین جشنواره مد و لباس»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید