تقلب تکان‌دهنده و کشنده در برند معروف شکلات صبحانه نوتلا

تقلب تکان‌دهنده و کشنده در برند معروف شکلات صبحانه نوتلا

95/01/23

برند شكلات نوتلا علی رغم تبليغات و طرفداران زیاد محصول مناسبی برای سلامتی نیست.

Untitled-1

به گزارش آسمونی به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ مطالعات جدید محققان صنایع غذایی نشان می دهد عمده مواد تشكيل دهنده شکلات نوتلا را اين سويا ، شكر ، خامه و وانيل تشکیل می دهد.

سويا موجود در اين نوع شكلات شامل لستين سويا و امولسيفاير است كه اثرات مخربی بر بدن مي گذارد.تحقيقات اخير محققان نشان می دهد كه مصرف اين نوع سويا باعث اختلال در غده تيروئيد ، افزايش وزن ، بلوغ زودرس و سرطان سينه می شود.

گفتنی است؛ قند مصرف شده در اين ماده غذايي از چغندر قند گرفته شده است كه ارزان ترين نوع قند در بازار است و بيشتر در آفت كش ها استفاده مي شود. در بين قند هاي موجود ، اين نوع قند را محققان نوعي سم قلمداد مي كنند و از عوارض اين نوع قند به افسردگي ، اوتيسم، ميگرن و اضطراب می توان اشاره كرد.

اگر چه روي تبليغات اين محصول گاو هايي كه در چمنزار وسيع زندگي مي كنند به تصویر کشیده شده است در صورتی که از واقعیت خیلی به دور است. شيري كه در اين محصول استفاده شده است را از گاوهايي گرفته اند كه از مكمل هاي تغذيه اي نامناسب تغذیه می کند و در درمانشان از آنتي بيوتيك استفاده مي شود در نتيجه کیفیت این نوع شیر به شدت کاهش می یابد.

برچسب هايي كه بر روي اين نوع شكلات زده شده است به اين نكته اشاره مي كند كه هيچ رنگ مصنوعي در آن وجود ندارد اما وانيل مورد استفاده در نوتلا در كارخانه هاي كشور چين توليد می شود که اين نوع وانيل با برانگيختن گيرنده هاي مغز و ترشح سروتوئين و هورمون هاي شادي آور در مغز ختم مي شود.

ثبت نظر درباره «تقلب تکان‌دهنده و کشنده در برند معروف شکلات صبحانه نوتلا»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید