پرداخت 94 درصدی هزینه درمانی بازنشستگان كشوری در بیمارستان‌های دولتی

پرداخت 94 درصدی هزینه درمانی بازنشستگان كشوری در بیمارستان‌های دولتی

95/01/21

‍مدیركل امورفرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی ازپرداخت 94 درصدی هزینه‌های درمان بازنشستگان كشوری دربیمارستان‌های دولتی خبرداد.

Untitled-1

 به گزارش آسمونی عباس رشیدی مدیر كل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی كشوری در گفت و گو با خبرنگار گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در خصوص بیمه تكمیلی بازنشستگان كشوری اظهار داشت: سال گذشته اعتباری بالغ بر 600 میلیارد تومان از طریق صندوق و مبلغ 400 میلیارد تومان نیز با مشاركت خود بازنشسته ها برای این منظور در نظرگرفته شد.

وی گفت: از تاریخ 93/07/01 كه ارزش نسبی اجرا شد،هیئت عالی نظارتی به منظور رسیدگی به امور تخصصی بیماران خاص كه در این بخش پرونده های ویژه دارند و باید هزینه های سنگینی را برای درمان بیماری خویش پرداخت كنند تشكیل شد تا به شرایط آن ها رسیدگی شود.

مدیر كل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری با اشاره به وجود محدودیت منابع مالی در این حوزه بیان كرد: در تلاش هستیم به افرادی كه دارای بیماری خاص هستند و در طول دوره ی درمان خود با مشكلات مالی مواجه می شوند، كمك كنیم.

رشیدی اضافه كرد: افرادی كه در بیمارستان های دولتی بستری می شوند بالغ بر 94 درصد هزینه های درمان را بیمه سلامت و دولت از طریق هدفمندی یارانه ها پرداخت می كند.

وی با بیان این‌كه هزینه بیمارستان های خصوصی سرسام آور است  و صندوق تنها 14میلیون سقف پرداخت دارد ،گفت:در همین راستا بیمه های تكمیلی در پرداخت هزینه های بیمارستان های خصوصی با مشكل مواجه هستند.

ثبت نظر درباره «پرداخت 94 درصدی هزینه درمانی بازنشستگان كشوری در بیمارستان‌های دولتی»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید