جزئیات جدید از اختلاس 7 میلیاردی در شهرداری گچساران

جزئیات جدید از اختلاس 7 میلیاردی در شهرداری گچساران

New-details-of-the-embezzlement-of-7-prison-in-gachsaran-municipality95/01/16

تاکنون23نفر از جمله مسئول وقت محاسبه عوارض شهرداری گچساران، مسئول درآمدهای شهرداری و عضو شورای این شهر به عنوان متهم اول تا سوم پرونده اختلاس شناخته شدند.

به گزارش  آسمونی به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از آفتاب جنوب،به نقل از دادستانی شهرستان گچساران، تاکنون23نفر از جمله مسئول وقت محاسبه عوارض شهرداری گچساران، مسئول درآمدهای شهرداری و عضو شورای این شهر به عنوان متهم اول تا سوم  پرونده اختلاس شناخته شدند.

22 هزار و 500 فقره پرونده موجود در بایگانی واحد شهرسازی شهرداری گچساران توسط بازرسی استان بررسی و در این بررسی،مشخص شد باند قدرتمندی در شهرداری گچساران با همدستی دلالان، از کسانی که برای ساخت و ساز به این مجموعه مراجعه می کردند پول های کلان می گرفتند، بدون اینکه این مبلغ به حساب شهرداری واریز شود.

 

متهم ردیف اول پرونده ع .ت نیا کارشناس وقت محاسبه عوارض شهرداری فیش های جعلی را دریافت و با ترفندهای کامپیوتری و امضای رییس اداره تامین اجتماعی پرونده جعل می کرد.

 

متهم ردیف دوم وظیفه جمع اوری فیش های بانکی و کنترل آنها را به عهده داشت و با تایید فیش های جعلی وصدور برگ تاییدیه و استفاده از سند مجعول مبلغی را به جیب خود می ریخت.؛ن.ف متهم ردیف سوم و عضو شواری شهر گچساران با استفاده از موقعیت خود در این رابطه و به صورت نامشروع مبلغی را دریافت می کرد.

 

برخی از کارکنان شهرداری گچساران  با همکاری هفت نفر دلال که خارج از مجموعه شهرداری گچساران هستند متهمان چهارم شناخته شدند. این افراد از متقاضیان  حق پروانه،  حق تمدید، حق تفکیک پایانکار و با استفاده از اسناد و فیش های جعلی و همچنین جعل تاییدیه شهرداری از مردم پول دریافت می کردند.

 

پنج نفر دیگر به عنوان متهمان ردیف پنجم شناخته شدند، این افراد فیش های جعلی را به شهرداری گچساران می بردند و با متهمان ردیف اول و دوم باند همکاری می کردند.

 

برآورد اولیه اختلاس هفت میلیارد ریال است که با توجه به بازگرداندن وجه مورد اختلاس به حساب شهرداری و پرداخت ضرر، در پنجم اسفندماه گذشته قراربازداشت موقت ن ،ف و میم به قرار وثیقه دو میلیارد و  500 میلیون ریال تبدیل شد و هر دونفر به طور موقت از زندان آزاد شدند، همچنین ع ، ت. نیا و الف. الف با همین مبلغ شش روز مانده با سال جدید آزاد شدند.

 

بنا به این گزارش آقای ت مبلغ یک میلیارد و 598 میلیون ریال، آقای ن. ف 917میلیون ریال، نفر سوم یک میلیارد و855 میلیون ریال و آقای م ن 679 میلیون ریال اختلاس کردند و این در حالی است که پرونده همچنان در دست پیگیری است.

ثبت نظر درباره «جزئیات جدید از اختلاس 7 میلیاردی در شهرداری گچساران»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید