اینترنت 5G چه تاثیری بر زندگی ما خواهد داشت؟

اینترنت 5G چه تاثیری بر زندگی ما خواهد داشت؟

Internet 5G

گوشی شما با استفاده از اینترنت 5G با سرعت بیشتری به اینترنت متصل خواهد شد. در این تردیدی نیست. اما این تنها گوشه ای از تغییراتی است که با ورود این فناوری به زندگی مان شاهد خواهیم بود.


همه متخصصین حوزه اینترنت توافق دارند که این فناوری تا سال 2020 همه گیر می شود. اما در چه کارهایی از آن استفاده خواهیم کرد؟ هنوز معلوم نیست!


خودروهای آینده با بهره بردن از این فناوری ایمن تر خواهند بود، جراحی های پزشکی با استفاده از روبات هایی که از راه دور هدایت می شوند ممکن می شود و تماشای ویدیوی آنلاین فرقی با پخش آفلاین نخواهد داشت. سرعت این فناوری بسیار بیشتر از سرعتی است که امروز با آن کار می کنیم.

 


سرعت بالاتر

نوکیا که تلاش می کند از بزرگترین نقش آفرینان در این عرصه باشد ادعا می کند که طی یک آزمایش به سرعت 30 گیگابیت در ثانیه دست یافته است. این یعنی هزار بار سریع تر از 4G. اما در دنیای واقعی خیلی سخت می توان به چنین سرعتی دست پیدا کرد. موانع زیادی بین ما و آنتن های مخابراتی وجود دارد. ولی صنعت وایرلس هنوز هم فکر می کند 5G ده تا صد بار سریع تر از 4G خواهد بود. کاربران بیشتری با استفاده از این فناوری می توانند به طور همزمان از اتصال به اینترنت برخوردار شود و اتصال آنها پایداری بیشتری خواهد داشت.

 


مالتی تسکینگ ویدیویی


ورزشگاه ها دارای صفحات نمایش غول آسایی هستند که تماشای بازی را برای همه تماشاچیان ممکن می سازد. ولی اگر بتوانید این تصویر را با همان کیفیت روی گوشی هوشمند خود دریافت کنید چطور؟ اگر بگوییم که می توانید زاویه دوربین را خودتان انتخاب کنید و هر بار خواستید صحنه ای را تکرار کنید چه واکنشی خواهید داشت؟ فراموش نکنید که کیفیت ویدیو 4K خواهد بود ،یعنی چهار بار عمیق تر از HD.

 


خودروهای خودران


خودروهای خودران امروزی از طریق شبکه های وایرلس هدایت می شوند. مشکلی که در حال حاضر وجود دارد، میزان بالای تاخیر در ارسال و دریافت پیام ها به خودرو و مرکز داده است. این خودروها در آینده باید بتوانند موانع را تشخیص دهند و به سرعت تصمیم گیری کنند. برای انجام این کار به ارتباط سریع با مرکز داده Cloud نیاز است. گفته می شود فناوری 5G میزان تاخیر را به شدت کاهش می دهد و با استفاده از آن می توان ارتباطی بدون وقفه را تجربه کرد.

 


روبوت های تحت شبکه


ابزارهای جراحی روباتیک از طریق شبکه برای پزشکان بسیار کارآمد هستند. ولی باید بتوانند به صورت لحظه ای واکنش نشان دهند، درست مثل پزشکان. این نیاز در بخش صنعت نیز احساس می شود. میزان اندک تاخیر در شبکه 5G می تواند به این حوزه ها نیز کمک کند.

 


واقعیت مجازی


وقتی یک عینک واقعیت مجازی را به چشم می زنید، وارد دنیایی مجازی با حضور سایر افراد می شوید. می توانید با آنها تعامل کنید، بازی کنید یا هر نوع تفریح دیگری انجام دهید. انتظار می رود فناوری 5G کمک کند واقعا احساس کنیم در کنار سایر افراد هستیم، در حالی که فقط عینکی به چشم داریم. این فناوری فصل تازه ای از قابلیت ها را در اختیار انسان قرار می دهد، شغل های تازه ای خلق می کند، خدمات جدید متولد می شوند و در نهایت وقت آزاد بیشتری در اختیار انسان ها قرار می دهد.

نظرات 1


ثبت نظر درباره «اینترنت 5G چه تاثیری بر زندگی ما خواهد داشت؟»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید