300 قلم دارو برای بیماران خاص و صعب العلاج مشمول تفاهم نامه با بیمه‌ها

300 قلم دارو برای بیماران خاص و صعب العلاج مشمول تفاهم نامه با بیمه‌ها

Untitled-1-Recovered1394/11/24

به گزارش آسمونی رسول دیناروند، معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو با تبریک دهه فجر گفت: دهه فجر یادآور خاطرات شکوهمند انقلاب اسلامی است  وعلی رغم فراز و نشیب هایی که کشورمان در زمینه های مختلف داشته است سی و هفتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را جشن خواهیم گرفت و این دهه را گرامی می‌داریم.

وی افزود: جمهوری اسلامی پیشرفت‌های زیادی را در این سال‌ها داشته است و سختی های زیادی نیز کشیده ایم و باید این راه را ادامه دهیم تا به قله هایی که مردم ایستادگی کرده اند برسیم.

دیناروند در ادامه به  اجرای پسابرجام اشاره کرد و گفت: قاعدتا تامین و تدارک دارو تسریع خواهد داشت و امیدواریم صادرات دارو نیز توسعه پیدا کند.
رئیس سازمان غذا و دارو در ادامه گفت: در دوران تحریم ارتباط بانک های کشورمان به سختی انجام می شد و هزینه های اضافی از واردکنندگان دریافت می شد که متاسفانه این هزینه ها بر قیمت داروهای بیماران تاثیر منفی داشت.
دیناروند در ادامه به طرح تحول سلامت اشاره کرد و گفت: کسانی که بیمارستان ها را قبل از طرح تحول سلامت  بیمارستان  ها را دیده اند می دانند که قبل از این طرح هر بیمار باید یک یا دو نفر با خود در بیمارستان همراه داشت و متاسفانه میانگین ارجاع بیماران به خارج از بیمارستان برای تهیه دارو و لوازم پزشکی 40 درصد بود یعنی در 40 درصد موارد بیمار و همراه بیمار باید به فکر تامین دارو و لوازم پزشکی بودند.
وی خاطر نشان کرد: خوشبختانه با اجرای طرح تحول نظام سلامت از اوایل سال 93 تا به امروز، بیمارستان ها موظف هستند داروها و لوازم پزشکی بیماران را به قیمت های مصوب تهیه کنند و مهم تر اینکه حق ندارند خارج از فرانشیزی که باید بیمار پرداخت کند از بیمار مبلغی را اخذ کنند حتی اگر خارج از فهرست و فارماکوپه بیمارستانی باشد باید هزینه را بیمارستان پرداخت کند هر چند که در ظاهر موجب افزایش هزینه های بیمارستان ها می شود ولی در عمل یک مکانیزم خودکنترلی برای جلوگیری از هزینه‌های بیمارستان نیز است.
رئیس سازمان غذا و دارو در ادامه گفت: این طرح خوشبختانه موجب رضایتمندی بیماران شده است، البته در حوزه سرپایی نیز بر بیماران خاص و صعب العلاج متمرکز شده ایم که حدود 300 قلم از داروهای آن ها مشمول تفاهم نامه با بیمه ها است که فرانشیز  این داروها حتی در داروخانه های سرپایی زیر 10 درصد می باشد و بیمار مجبور نیست بالای 10 درصد هزینه پرداخت کند در حالی که چنین فرانشیزی در داروخانه های سرپایی همیشه 30 درصد بوده که به 10 درصد و کمتر از آن رسیده است.


 

 

ثبت نظر درباره «300 قلم دارو برای بیماران خاص و صعب العلاج مشمول تفاهم نامه با بیمه‌ها»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید