سوتی مجریان ورزشی شبکه 3

سوتی مجریان ورزشی شبکه 3

 

Untitled-1

1394/11/3

مجريان شبکه سوم سيما در ارائه نحوه حذف تيم اميد عربستان دچار اشتباه فاحش شدند.

به گزارش  ورزشی آسمونی قبل از شروع بازي جمعه شب اميد ايران مقابل ژاپن و پخش آن در شبکه سوم تلويزيون مجريان رسانه ملي علت حذف عربستان را کارت زردهاي بيشتر بازيکنان اين تيم نسبت به کره شمالي دانسته و حتي در اين باره نظرات و تحليل هاي خود درباره اينکه با عربستان روبرو مي شديم بهتر بود يا ژاپن و کره ارايه مي کردند.

اين اشتباه بزرگ با واکنش مخاطبان در فصاي مجازي همراه بوده و به سوژه جديدي تبديل شده است.

در حالي که طبق آيين نامه مسابقات و آنچه که در سايت اي اف سي عنوان شده زماني که تعداد امتياز، گل زده، گل خورده و تفاصل دو تيم يکسان باشد از آنجا که هر سه تيم کره، عربستان و تايلند مغلوب ژاپن شده اند نتايج دو تيم مقابل صدرنشين محاسبه نشده و فقط بازي مستقيم سه تيم ملاک بررسي بوده است.

بر همين اساس با توجه به اينکه کره شمالي از بازي هاي رودرو مقابل تايلند و عربستان پنج گل خورده و پنج گل زده در کارنامه داشته و از گل زده بيشتر نسبت به عربستان برخوردار بوده مجوز صعود را دريافت کرده است.

عربستان در بازي هاي خود مقابل تايلند و کره چهار گل زده و همين تعداد گل خورده در کارنامه داشت و چون تعداد گل هاي زده آنها در تفاصل برابر پس از عدم محاسبه نتايج مقابل ژاپن يک گل کمتر از کره بود حذف شد.

تايلند نيز در دو بازي مستقيم خود مقابل عربستان و کره شمالي سه گل زده و سه کل درريافت کرده است.

بنابراين کره شمالي از بين عربستان و کره مجوز صعود را طبق آيبن نامه مسابقات دريافت کرد.

مشخص نيست اطلاعاتي که مجريان شبکه سوم به مخاطبان خود ارايه کردند از چه منبعي استخراج شده و چه مشاوراني اين اشتباه خود را به مجريان رسانه ملي منتقل کردند.

ثبت نظر درباره «سوتی مجریان ورزشی شبکه 3»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید