اشتباهات بزرگ اسباب کشی!

اشتباهات بزرگ اسباب کشی!

Untitled-1

آيا دوست داريد از به هم ريختگي هاي خانه هنگام اسباب کشي و آشفتگي هنگام بسته بندي اقلام ريز و درشت که هميشه درگير آن هستيد خلاص شويد؟ مي توانيد با کنار گذاشتن اشتباهاتي که در ادامه اين مطلب ذکر کرده ايم، تاحدي از اين مشکل رها شويد و بتوانيد به اوضاع سروسامان دهيد و يک اسباب کشي آسان و جابجايي راحت را تجربه کنيد.

1. فکر نکردن پيش از شروع کار:

هنگامي که افراد تصميم به جابجا کردن وسايل مي گيرند ، اصولا به فضاهاي موجود و کاربردهاي آن توجه نميکنند ، کارشان را آغاز مي کنند و با کوهي از وسايل که نمي دانند کجا بايد بچپانند روبه رو مي شوند. براي جلوگيري از اين مشکل، کافيست چند روز قبل از جابجايي به برنامه ريزي جهت سازمان دهي وسايل اقدام کنيد ،سعي کنيد در مورد اينکه چگونه بهترين استفاده را مي توان از اين فضا داشت، فکر کنيد .بينديشيد که چه کسي قرار است ازين فضا و وسايل استفاده کند خوب فکر کنيد اين راه حل کليد طلايي جابجايي راحت وسايل است.

2. فراموش کردن اقدامات پيشگيرانه:

شما مي توانيد خيلي سريع از انبار شدن وسايل در يک جا خودداري کنيد اما حتما بايد قبل از اسباب کشي وسايل اضافي را از وسايل ديگر خارج کرده و به دور بريزيد.

3. خريد محصولات سازمان دهنده، بعد از اسباب کشي، مشکل را برطرف مي کند:

محصولات سازمان دهنده لزوما مشکلات به هم ريختگي هاي خانه را برطرف نمي کند بهترين جاکفشي دنيا را هم که بخريد، اگر کفش هاي خود را درست داخل آن قرار ندهيد کمکي به شما نخواهد کرد. جهت خريد وسايل سازمان دهنده بعد از اسباب کشي و شناخت نياز اقدام به خريد کنيد.

4. برنامه براي دور ريختن وسايل اضافه و غير قابل استفاده:

هنگام مرتب کردن و جمع آوري وسايل داخل کمد معمولا با کوهي از لباس ها و وسايلي مواجه مي شويم که هفته ها و شايد ماه هاست از آنها استفاده نکرده ايم. بهتر است اينگونه وسايل را به افراد نيازمند ببخشيم. يا حتي در يک بسته بندي جدا در کنار سطل زباله قرار دهيد تا افرادي که پسماندها را جمع آوري مي کنند آنها را بردارند.

Untitled-1

5. قرار دادن وسايل در جايي به طور موقت:

يکي از اشتباهات رايج در اسباب کشي قراردادن وسايل بطور موقت در جايي ديگر است به هواي اينکه بعد از اسباب کشي به سراغ آنها رفته و در پروسه ي اسباب کشي از دست آنها خلاص خواهيم بود ، اين باعث ميشود که ما هنگام چيدمان و جابجايي وسايل منزل آنها را فراموش کرده و باعث ايجاد آشفتگي ميشود.

6. انبار وسايل به اميد اينکه روزي مرتب شوند و يا بکار بيايند:

جهت خلاصي از وسايل ، بعد از جابجايي و حمل اثاثيه به منزل جديد خيلي از وسايل را در انبار ميگذاريم به اميد اينکه روزي از آنها استفاده کنيم يا آنها را مرتب کنيم ؛ اين اشتباه بزرگيست که هم انرژي زيادي از خانم خانه ميگيرد و هم وقت زيادي تلف ميشود بهتر است که در قبل از اسباب کشي اينگونه فکر کنيم که امکان انبار کردن هيچ وسيله اي را نداريم.

7. همه ي کارها را بر عهده ي يک نفر بودن:

گاهي اينگونه مي انديشيم که براي حاکم کردن نظم همه ي کارها را بايد بر عهده ي يک نفر بگذاريم ، اين کار فشار زيادي بر فرد وارد ميکند ، دقتش را پايين آورده و راندمان انرژي اش کم ميشود.بهتر است اينگونه فکر کنيم که جابجايي وسايل را بر عهده ي يک نفر بگذاريم.

 

ثبت نظر درباره «اشتباهات بزرگ اسباب کشی!»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید