زندگي نامه آندره بوچلي خواننده ایتالیایی

زندگي نامه آندره بوچلي خواننده ایتالیایی

Untitled-1

بوچلي در سال 1958 در منطقه توسکاني درايتاليا به دنيا آمد. منطقه اي با تابش شديد خورشيد ومزارعي زراندود از گندم. او از دوران کودکي آوازهاي سنتي ايتاليا را مي شنيد و با صداي بچه گانش مي خواند. شيفتگي او نسبت به اپراهاي معروف وردي و بوچيني محسوس بود . بخت با بوچلي کوچک يار بود که چشمان کم سويش در اثر يک حادثه در زمين فوتبال بشدت آسيب ديد و درهاي موسيقي را به روي او باز کرد.

او خود مي گويد: اگر تقدير به اين گونه رقم نخورده بود حال من در فوتبال هم بازنشسته شده بودم. او با موسيقي تسکيني براي دردهايش پيدا کرد و در اين هنگام که دوازده ساله بود شروع به نواختن پيانو و فلوت کرد.بوچلي پيش ازآنکه وارد دانشگاه پيزا شود در چندين جشنواره جوانان شرکت کرد و موفق به ربودن چندين جايزه ونيز شد. در دانشگاه پيزا آندره آ رشته حقوق را برگزيد و تا مدرک دکترا پيش رفت. در شبهاي تابستان آندره آ براي اهالي دهکده و ميهمانها آرياهاي معروف اپرا را مي خواند و اين باعث شد که به تشويق و اصرار پدورمادرش به شهر تورين برود و در کلاسهاي تخصصي فرانکو کورلي شرکت کند. اين تمرينات چندين سال طول کشيد و در اوان سي سالگي او را برآن داشت که در کافه هاي شهر پيزا، به خواندن آثار پاپ که بسيار هم به آنها علاقه مند بود روي بياورد.

اجراي آثاري از جري لوئيس، دين مارتين، فرانک سيناترا و اديت پياف. به نوشته ي سايتهاي اينترنتي او در اين کافه ها شنوندگان آثارش را يافت و بت دوم زندگيش را. «انريکا» انريکا عاشق صداي بوچلي بود و با او ازدواج کرد. دانشجويي که نابينايي بوچلي نيز نتوانست او را از هدفش بازدارد و نقشي بسيار تعيين کننده در آينده بوچلي به عهده گرفت. در سالهاي اوائل دهه 90 ميلادي، آندره آ در چندين تور آوازي شرکت کرد و سرانجام در سال 1995 او قراردادي با شرکت sugar در شهر بولونيا امضا کرد. در سال 1996 کاست رومانس (Romanza) وارد بازار ايتاليا و اروپا شد و همچون يک بمب تمامي محافل هنري را تکان داد.

 

Untitled-1

قطعات vivo per lei (زندگي مي کنم براي او و رومانس (Romanza) براي هفته هاي متوالي درصدر آهنگ هاي روز منتخب مردم و منتقدين بودند. بوچلي پس از انتشار اين آلبوم معروفترين خواننده ايتاليايي جهان شد و حال نوبت خواندن در کنار بزرگترين ستارگان موسيقي اپرا و پاپ جهان بود. لوچانو پاوارتي، اروس راماتزوتي، سلين ديون، زوکرو، خوليو ايگليساس، دولچه پونتش، باربارا استرايسند… آلبوم دوم و سوم بوچلي گلچيني از آرياهاي مذهبي و اپرايي و آوازهاي ناپلي بودند که با ارکستر بولونيا اجرا و ضبط شد. اکنون بوچلي بزرگترين خواننده تنور جهان محسوب مي شد و سپس نوبت به کنسرت بزرگ پاريس رسيد. آندره آ بوچلي درباره موفقيتهايش مي گويد: اپرا برايم مهم است. موسيقي برايم مهم است اما خانواده ام از همه چيز برايم مهمترند.در اواخر سال 1998 آلبوم Sogno (رؤيا) وارد بازار موسيقي شد.

اين آلبوم سرآغاز موفقيت بوچلي در آمريکا بود. بازاري که عملاً برروي محصولا ت غيرآمريکايي، بسته است. آواز Sogno و Prayer که به همراهي سلين ديون اجرا شده است اوج هنر آوازي بوچلي را نشان مي دهند. در سالهاي 99 و 2000 بوچلي کنسرتها و تورهاي بسياري در اطراف جهان داشته است.

کنسرت آمريکا، انگلستان و ايتاليا از جمله اين کنسرتهاست. رهبران ارکستر نامداري از جهان موسيقي کلاسيک آندره آ را در کنسرتهايش همراهي کرده اند و آنها نظرات متفاوتي راجع به صدا و هنر او دارند.زوبين مهتا معتقد است که بوچلي شيرين و گرم مي خواند اما آن سبک قدرتمند وپرشکوه تنورهايي همچون دل موناکو يا دومينگو در کار او به چشم نمي آيد.به عقيده منتقدان او هنوز بسياري فرصتها در پيش رو دارد که بهترين تنور جهان بشود. بوچلي گاه گاهي در نتهاي بالا، با لرزش خفيف درصدا مواجه مي شود که مي تواند خطري بزرگ براي يک خواننده باشد. اما در عوض هيچکس بازدم طولاني او را ندارد.

اما همه اينها بر بوچلي نابينا بخشودني است چرا که او يکي از حسي ترين آوازه خوانان جهان است. او با وجود نابينايي در چندين اپرا نيز به ايفاي نقش پرداخته است. يکي ديگر از آلبوم بوچلي اجراي پانزده قطعه بسيار تکنيکي و بسيار زيبا از وردي، به رهبري زوبين مهتاست.کنسرتي از بوچلي هم بر روي ويرانه هاي نيويورک صورت گرفت که با استقبال بسيار زيادي مواجه شد.

Untitled-1

ثبت نظر درباره «زندگي نامه آندره بوچلي خواننده ایتالیایی»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید