بیمه‌های تکمیلی زورگو هستند

بیمه‌های تکمیلی زورگو هستند

additional-insurances-are-bullying

1394/09/07

نایب رئیس سابق انجمن دکترای علوم آزمایشگاهی ایران، بیمه های تکمیلی را زورگو خواند و گفت: متاسفانه بیمه های تکمیلی برای خودشان نرخ تعرفه تعیین می کنند.

دکتر میر مجید مصلایی در گفت‌وگو با مهر، اظهارداشت: متاسفانه بخش های پاراکلینیکی کشور دچار مشکلات عدیده ای هستند که تاخیر در پرداخت مطالبات آنها از سوی بیمه های پایه و تکمیلی، یکی از همین معضلات است.

وی با انتقاد از عملکرد بیمه های تکمیلی در پرداخت مطالبات آزمایشگاه های تشخیص طبی بخش خصوصی کشور، گفت: بیمه های تکمیلی علاوه بر تاخیر در پرداخت مطالبات آزمایشگاه ها، زورگو هم هستند.

مصلایی توضیح داد: وقتی برای عقد قرارداد با بیمه ها تکمیلی اقدام می کنیم، آنها خودشان نرخ تعرفه مصوب دولت را تغییر می دهند.

وی با غیرقانونی خواندن این اقدام بیمه های تکمیلی در عقد قرارداد با آزمایشگاه های تشخیص طبی بخش خصوصی، گفت: تعرفه مصوب دولت برای آزمایشگاه های بخش خصوصی 17 هزار تومان K است، اما بیمه های تکمیلی عدد 16 هزار تومان را پیشنهاد می دهند و می گویند باید تخفیف بدهید.

نایب رئیس سابق انجمن دکترای علوم آزمایشگاهی ایران با اشاره به اینکه سال در حال پایان است، افزود: برخی آزمایشگاه ها مجبور به عقد قرارداد با شرایط تحمیلی بیمه های تکمیلی هستند، چون اغلب مردم از بیمه های تکمیلی استفاده می کنند که هزینه کمتری از جیب پرداخت کنند.

مصلایی همچنین از تاخیر طولانی مدت بیمه های تکمیلی در پرداخت مطالبات آزمایشگاه ها انتقاد کرد و گفت: در قرارداد بیمه های تکمیلی آمده که حداکثر ظرف دو ماه می بایست مطالبات را بدهند. اما، آخرین پرداختی برخی از بیمه های تکمیلی مربوط به فروردین امسال است.

نظرات 3


ثبت نظر درباره «بیمه‌های تکمیلی زورگو هستند»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید