طرح منطقه آزاد سیستان در هیات دولت تصویب شد

طرح منطقه آزاد سیستان در هیات دولت تصویب شد

ali osat

94/9/2

استاندار سیستان وبلوچستان گفت: طرح منطقه آزاد تجاری - صنعتی سیستان در نشست هیات دولت به تصویب رسید.

 به گزارش آسمونی علی اوسط هاشمی در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهارکرد: تصویب منطقه آزاد سیستان چند مرحله دارد که مرحله نخست کارشناسی آن انجام و در نشست شورای عالی مناطق آزاد تصویب شد.
وی ادامه داد: این طرح برای تبدیل به لایحه به منظور تقدیم به مجلس شورای اسلامی، مصوبه هیات دولت را نیاز داشت که این مرحله نیز شب گذشته در نشست هیات دولت به ریاست دکتر روحانی مورد تصویب قرار گرفت.
وی گفت: این لایحه امروز تا فردا ازسوی دولت به مجلس شورای اسلامی ارائه می شود و برای نهایی شدن در ردیف دستورات مجلس قرار می گیرد.
استاندار سیستان وبلوچستان تاکید کرد: شرایط امروز استان از جمله نتایج منفی پدیده خشکسالی و همجواری با کشورهای بحران زده پاکستان و افغانستان بر دولت پوشیده نیست.
هاشمی افزود: تصویب نهایی منطقه آزاد تجاری - صنعتی سیستان کمک شایان توجهی به نقش پذیری بیشتر این منطقه در سطح ملی و بین المللی و افزایش سطح تعامل میان دو کشور ایران و افغانستان ایفا می کند.
وی گفت: خوشبختانه تعامل و رایزنی بیش از یک ساله بسیار خوب توانست این بستر را امروز برای تصویب منطقه آزاد سیستان آماده کند.
سیستان شامل پنج شهرستان زابل، هیرمند، زهک، نیمروز و هامون در شمال زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان واقع شده و با کشور افغانستان هم مرز است.
سیستان و بلوچستان حدود 300 کیلومتر مرز مشترک با کشور افغانستان دارد.
منطقه سیستان بیش از 800 کیلومتر با منطقه آزاد تجاری چابهار در جنوب سیستان و بلوچستان فاصله دارد.
با راه اندازی منطقه آزاد تجاری - صنعتی سیستان چرخه بازرگانی و تجارت بین منطقه آزاد چابهار و سیستان گسترش می یابد.

ثبت نظر درباره «طرح منطقه آزاد سیستان در هیات دولت تصویب شد»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید