«ذوق‌زدگی» بی‌بی‌سی از جمع شدن سانتریفیوژهای ایران

«ذوق‌زدگی» بی‌بی‌سی از جمع شدن سانتریفیوژهای ایران

BBC happily snuggle Iran's centrifuges

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری دانشجو، خبرگزاری دولت انگلیس (BBC) در خبری به اظهارات علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی جمهوری اسلامی درخصوص آغاز مقدمات اجرای برجام و جمع آوری سانتریفیوژها پرداخت و ضمن ابراز شادی درباره این مسئله مدعی شد که این توافق برنامه هسته ای ایران را به شدت محدود می کند.

بی بی سی با اشاره به خبر سفر صالحی به ژاپن و صحبت های وی درباره شروع برچیدن سانتریفیوژهای غنی سازی اورانیوم در جهت انجام تعهدات ایران تحت مفاد برنامه جامع اقدام مشترک، نوشت: "صالحی گفت که این کار مقداری به طول می انجامد. با این حال ایران تاکید دارد برنامه هسته ای اش کاملا صلح آمیز است."

سانتریفیوژها بخش اصلی فرایند غنی سازی اورانیوم بوده و به زعم بی بی سی محدود کردن تعداد آنها بعنوان جزء اصلی توافق باعث محدودیت شدید برنامه هسته ای و به عقب برگشتن آن است.

بنگاه خبرپراکنی بریتانیا با اشاره به بازتاب داخلی این خبر نوشت: "20 نفر از تندروهای مجلس در نامه به روحانی درباره اینکه جمع اوری سانتریفیوژها از تاسیسات نطنز و فردو خیلی زود اغاز شده است؛ به وی شکایت کردند."

بی بی سی در پایان با اشاره به بخش های اصلی توافق هسته ای مدعی شد: "نگه داشتن توان غنی سازی ایران زیر 3.67 درصد و تغییر ماهیت راکتور اراک از رسیدن ایران به بمب هسته جلوگیری می کند. بیشتر تحریم ها مربوط به هسته ای نیز باید روزی که ایران همه تعهداتش را انجام داد برداشته شوند."

ثبت نظر درباره ««ذوق‌زدگی» بی‌بی‌سی از جمع شدن سانتریفیوژهای ایران»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید